P0

Uostas ir jūra

SGD terminale vyks planiniai techninės priežiūros darbai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-26


Nuo rugsėjo 27 d., antradienio, 7 val. iki spalio 1 d., šeštadienio, 7 val. dėl iš anksto suplanuotų SGD terminalo techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma terminalo veikla. Tuo pačiu metu bus atliekami SGD terminalo akvatorijos valymo darbai, todėl suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla bus laikinai patraukta iš savo įprastinės vietos.  Šiuo laikotarpiu Lietuva gamtinėmis dujomis bus aprūpinama iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių.

„Klaipėdos naftos” nuotr.

Kaip suplanuota, SGD laivas-saugykla „Independence“ rugsėjo 27 d. rytą bus atjungtas nuo dujų perdavimo sistemos ir peršvartuotas prie AB „Klaipėdos Smeltė“ krantinės.

Patraukus laivą-saugyklą planuojama apžiūrėti ir patikrinti krantinės infrastruktūrą – aukšto slėgio krovos rankoves, dujotiekį, avarinius elektros gamybos įrenginius, švartavimo sistemas ir kitą įrangą, kurios techninei būklei patikrinti reikalingas terminalo veiklos sustabdymas. Lygiagrečiai planuojami ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos užsakymu atliekami SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbai.

„Terminalui šiemet dirbant beveik maksimaliu išdujinimo pajėgumu ir reikšmingai išaugus terminalo paslaugų poreikiui, nepriekaištinga SGD terminalo veikla yra itin svarbi. Naudojamės kiekviena galimybe atlikti techninės priežiūros darbus, būtinus užtikrinti nepertraukiamą ir kokybišką dujų tiekimą klientams Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. KN darbuotojai kartu su Lietuvos ir užsienio rangovais darbus suplanavo taip, jog dujų tiekimas iš SGD terminalo galėtų būti atkurtas kaip įmanoma greičiau“, – sako Dainius Čiuta, KN terminalų valdymo tarnybos direktorius.

Kol bus atliekama SGD terminalo techninės priežiūros ir sąnašų valymo darbai, dujų tiekimas vartotojams Lietuvoje bus užtikrinamas iš Latvijos Inčukalnio dujų saugyklos ir, jei bus poreikis, per Lietuvos-Lenkijos dujotiekio jungtį GIPL.

KN valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma kasmet. Informacija apie planuojamus darbus teikiama KN tinklalapyje, viešai skelbiamuose grafikuose.

SGD terminalui atnaujinus įprastinę veiklą, naujausio SGD krovinio Klaipėdoje laukiama spalio 8-9 dienomis.


  2022-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt