Klaipėdos DNR – inkultūracijos į hobitus tęsinys (7)

Mums rašo
Sondra Simana
2022-09-27

Klaipėdoje įsibėgėja „Inkutūracija“. Tai toks reiškinys, kurį sugalvojo gudriosios I. Simonaitytės bibliotekininkės. Priešdėlis –in leidžia kultūrą vartoti per burną ir tai kartais sudaro sunkumų, nes sutrinka skonio receptoriai ir dingsta apetitas.

Sunkokas pasekmes sukėlė pirmadienį vykusi intelektualų diskusija „Klaipėdos DNR: apie miesto tapatybės kodą ir atjaunėjimo mitą“, kurios metu sociologas Liutauras Kraniauskas su hobitu Aldžiu Gedučiu, urboniste, kaip Liutauras pristatė, Inga Urbonaite ir dėde Algiu – šokančiu budistų filosofu Algiu Mickūnu iš Ohajo universiteto (JAV), ieškojo Klaipėdos DNR po savo lova, kieme, prie jūros, tai yra visur, kur paprastai tie DNR veisiasi, bet taip ir nerado, todėl liepė pasiskaityti protingų knygučių apie betono džiungles, Klaipėdos miesto gatvių išplanavimą ir nepamiršo pagirti vienas kito už kažkada išleistas knygas apie vietinių hobitų įpročius gerti alų ir kasytis pilvus.

Sondros Simanos nuotr.

Dėdė Algis norėjo sužinoti, ar vietiniai klaipėdiečiai žemaičiai puoselėja savo nacionalines blynines, bet, per salę nuvilnijus nepasitenkinimo bangai, kad čia ne žemaičiai gyvena, o visai kita gentis, mažumėlę pasimetė ir ištarė geriausią vakaro frazę – ateities ieškokite praeityje.

Urbonistė Urbonaitė sakė, kad miestas turėtų nustoti žvalgytis per petį ir paskelbti žaliąją revoliuciją – visi ginkluojamės vertikaliai aukštyn, daržovės ir vaisiai auga kiekviename aukšte ir jokia epideminė izoliacija mūsų neįveiks, nes mes ir taip jau būsime natūralioje izoliacijoje.

Tai kas tas Klaipėdos miesto kodas, klausiau savęs, pavalgiusi iš kirvio virtos hobitų sriubos? Kas aš šiame mieste, gyvenanti čia per 20 metų? Ar galiu kosmopolitiškai įsiurbti vietos istoriją ir aprašyti daugybę šios vietos skonių ir poskonių? Ar galiu inkultūruotis ir pradėti tapatintis bent jau su šimtmečio žmonėmis?

Aiškiai žinau, kad hobite būti nenoriu.

Žymos: | | | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Klaipėdos DNR – inkultūracijos į hobitus tęsinys”: 7

 1. v parašė:

  Diskusija – tragedija… čia blogiau negu Hobitai, tai Brylžiemis…

 2. Lilija parašė:

  Knygų mugės „melioracija” lietuviškai,
  mano gimtinė taip buvo sunaikinta, o dabar ir kultūra „melioracijos” rankose…
  Sistemos pasikeitė, bet įpročiai ne.
  Ačiū Sondrai, smagiai skaitėsi, taikliai parašyta, nors ir liūdna paliko.

 3. Nezabitauskas parašė:

  Ačiū Sondrai! Mėgstu šmaikščius tekstus. Tiesa, Tolkino nesu skaitęs, todėl ne visus terminus supratau. Bet įsitikinau, kad knygų mugėje šiemet knygų nebus.

 4. Vytautas Valevičius parašė:

  Geras aprašymas. Ačiū

 5. tiesa parašė:

  Puiku, Sondra. Išėjau iš „diskusijos” nustėręs. Ir labai labai nusiminęs dėl Klaipėdos intelektinio skurdo.

 6. Avatar photo Palmira Martinkienė parašė:

  Labai smagiai susiskaitė 🙂

 7. Anonimas parašė:

  Šaunu, Sondra. Tiksliai, šmaikščiai nusakėte tą nenorą būti hobite. Su tuo nenoru ir išėjo nusivylę diskusija klausytojai

  Jovita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Muziejų naktį Pilies muziejuje - ir filmas, ir daugybė veiklų

Gegužės 18 d., šeštadienį, nuo 18 iki 22 val. Klaipėdos pilies muziejuje (Priešpilio g. 2,) vyks tradiciniai Europos muziejų nakties ...
2024-05-07
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia į diskusiją apie miestiškumo (meninius) tyrimus

Gegužės 4 d., šeštadienį, 11 val., Klaipėdos parodų rūmuose vyks pokalbis tarp Klaipėdos miesto tyrėjų prof. dr. Aldžio Gedučio, dr. ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Kultūra

300 metų sulaukęs Imanuelis Kantas kviečia į svečius pas Herkų Kantą

Balandžio 22-ąją sukanka 300 metų nuo vieno ryškiausių žmonijos filosofinio paveldo kūrėjų – Imanuelio Kanto – gimimo. Kad ši data ...
2024-04-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This