P0

Kultūra

Kviečia pasiklausyti ukrainietiško folkloro

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-28


Rugsėjo 30 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į autentiškos muzikos ansamblio iš Lvovo (Ukraina) – „Korali“ koncertą. Vakarą ves etnomuzikologė dr. Algytė Merkelienė.

Ansamblio įkūrimo idėja kilo smuikininkei Galinai Pochilevič ir etnomuzikologei Larisai Lukašenko užrašinėjant folklorą Palenkės ir Beresteiščynos regionuose (dabar priklausančiuose Lenkijai ir Baltarusijai). Kadangi šių regionų dainavimo maniera skiriasi nuo galiciečių, kilo mintis, kad būtų šaunu išmokti visų ukrainiečių etninių žemių dainavimo tradicijas. „Yra daug grupių, kurios dainuoja išskirtinai Kijevo, Poltavos srityse ar tik Polisijoje. Mes norėjome parodyti, kad Ukraina yra nepaprastai įvairi, – sako Galina Pochilevič – tad nusprendėme kiekvieno Ukrainos regiono dainas suverti kaip karoliukus ant siūlo“. Taip atsirado grupės pavadinimas – Korali (Koralų karoliai).

Šiandien šią folkloro grupę sudaro trys folkloristės, tai – Lvovo muzikos akademijos absolventės Galina Pochilevič ir Larisa Lukašenko, kurios ilgą laiką dirbo Lvovo Nacionalinės mokslų akademijos Etnologijos institute, ir Lvovo teatro „Ir žmonės ir lėlės“ aktorė Liudmila Zborovskaja. Kadangi „Koralį“ tikisi savo kolektyvo plėtros, jos ir pasivadina ne „trio“ grupe, o folkloro ansambliu. Larisa Lukašenko sako: „Yra įvairių dainavimo stilių, vienbalsis – Karpatuose, polifonija – Ukrainos centre ir Rytų Ukrainoje. Klausantis kompaktiniuose diskuose ir ekspedicijose užrašytą folklorinę medžiagą ir perimant pateikėjų atlikimo manierą mums įdomu išbandyti save. Žinoma, technologijos neperteikia to ką galima išgirsti klausantis gyvų pateikėjų, kadangi iš jų galima išgirsti tik jiems būdingą dainavimo ar muzikavimo manierą bei repertuarą. Mums tai tarsi kūrybinė laboratorija. Mes nuolat ieškome ir vis atrandame kažką naujo“.

„Korali“ dalyvavo daugelyje ekspedicijų Bresto, Voluinės, Hutsulių regionuose, Černigove, Sumuose. Folkloro atlikėjos dažnos įvairių pristatymų, šventinių renginių, festivalių, edukacinių programų dalyvės, jos dalyvavo daugelyje tarptautinių folkloro festivalių Ukrainoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Sakartvele, Lietuvoje.

Karantino metu „Korali“ beveik neturėjo pasirodymų, dabar jos aktyviai dalyvauja labdaros koncertuose ligoninėse bei renginiuose skirtuose Ukrainos gynėjams. Grupės narės mano, kad tradicinė muzika turėtų būti kuo artimesnė žmonėms, nes tik taip galima išsaugoti tradicijas dainose ir muzikoje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-09-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt