P0

Verslas

Mažiausiai bedarbių – Klaipėdoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-28


Klientų dinamikos pokyčiai dabar labiausiai atsispindi ilgalaikių bedarbių stebėsenoje. Per metus tokių asmenų sumažėjo net 2,7 karto. Pandemijos laikotarpiu nuosekliai augęs ilgalaikių bedarbių skaičius 2021 metais sudarė apie 44 proc. Užimtumo tarnybos klientų. Šiemet rugsėjo pradžioje jų liko 34,5 tūkst.

Palmiros Mart nuotr.

Pasak Užimtumo tarnybos, rugsėjo pradžioje mažiausiai ilgai nedirbančių asmenų buvo Klaipėdos – 7,6 proc. visų registruotų klientų, Skuodo – 9,4 proc. ir Kretingos rajone – 10 proc.

„Pasibaigus ekstremaliai situacijai, greitai didėjanti darbo paklausa  padidino klientų konkurencingumą. Tuo pačiu augo ir ilgalaikių bedarbių karjeros lūkesčiai, įsidarbinimo galimybės, o tai paskatino jų skaičiaus mažėjimą”, –  aiškino Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gytis Darulis.

Spartesniam ilgalaikių bedarbių sugrįžimui į darbo rinką įtakos turėjo ir liepą įsigalioję pakeitimai nustatant klientų statusą Užimtumo tarnyboje. Šiuo metu nuosekliai peržiūrimos klientų situacijos, kalbamasi su kiekvienu žmogumi, kad būtų įvertintos jų galimybės įsidarbinti.

Šią vasarą atsirado naujovė klientams – galimybė kompensuoti vykimą į darbo pokalbį su darbdaviu. Apmokamos kelionės išlaidos pagal Užimtumo tarnybos pateiktą darbo pasiūlymą, o įsidarbinus – net 4 mėnesius kelionės į darbo vietą.

Ilgai nedirbę žmonės dažniausiai ieško krovikų, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojų, kambarinių ir pagalbininkų, kitur nepriskirtų nekvalifikuotų darbininkų, parduotuvių pardavėjų, nekvalifikuotų atsitiktinių darbų darbininkų, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojų, kiemsargių ir giminiškų profesijų darbininkų, administravimo ir vykdomųjų sekretorių, reklamos ir rinkodaros specialistų, kitur nepriskirtų nekvalifikuotų apdirbimo pramonės darbininkų darbo.


  2022-09-28

  Vienas komentaras apie “Mažiausiai bedarbių – Klaipėdoje”

  1. AvatarDarbas gerai (IP: 90.131.32.32)

   Darbas gerai bet koks, galima nusipirkt kompą ir uždirbinėt kažkokias pajamas, būdų tikrai yra visokių. Interneto galimybės neribotos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt