P0

Svarbu, Švietimas

Pasiūlymą dvigubinti išmokas lankantiems privačius darželius sumalė į miltus (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-28


„Siekiant skatinti privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiradimą Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje ir tenkinti vaikų užimtumo ikimokykliniu ugdymu poreikį, siūloma didinti iš Savivaldybės biudžeto kompensuojamą sumą nuo 100 eurų iki 220 eurų”, – tokį pasiūlymą pateikė Klaipėdos miesto tarybos narė, liberalė Lina Skrupskelienė.

Finansų ir ekonomikos komitetas jį įvertino kaip mėgėjišką.

pixhere.com nuotr.

„Jūs taip manipuliuojat ir vartot tuos milijonus – atrodo, kad jie jūsų, – taip į miltus malė kolegės parengtą projektą šio komiteto pirmininkas Aidas Kaveckis, išgirdęs, kad jau kitais metais tam reikėtų iki 2 milijonų eurų. –  Iš dangaus jūsų skaičiai”. 

Jam beveik antrino Arvydas Vaitkus, sakydamas, kad vienasmeniškai rengti tokį sprendimą nėra visiškai teisinga, kad geriau būtų pavesti Savivaldybės administracijai įvertinti visas galimas alternatyvas, atlikti visus skaičiavimus, papildyti medžiagą, matant kelerių metų perspektyvą.

„Vaikams ir jų tėvams pagalbos reikia dabar”, – atsikirto jiems L. Skrupskelienė.

Visgi A. Kaveckis teigė, kad parengtą sprendimą reikia atidėti ir tobulinti. Jo nuomone, „tokiame sunkmetyje negalima pravalgyti 2 milijonų eurų”, geriau juos investuoti į darželių vaikams statybą.

„Čia ne pravalgymas, o investicija”, – tardama paskutinį žodį tvirtino L. Skrupskelienė. 

Visi komiteto nariai sutiko, kad problema egzistuoja, tačiau Rimantas Taraškevičius sakė, kad negalima tokių sprendimų priiminėti skubotai, būtina peržiūrėti perspektyvinius savivaldybės planus, ar pakaks viskam lėšų.

„Iš kur paimti lėšų?” – L. Skrupskelienės klausė vicemeras Arūnas Barbšys, o ji atsakė negalinti įvardinti finansavimo šaltinio.

Dauguma komiteto narių palaikė A. Vaitkaus pasiūlymą sprendimą atidėti ir duoti trejetą savaičių terminą Savivaldybės administracijai jo alternatyvoms parengti, resursams apskaičiuoti. Tačiau liberalui Sauliui Budinui pareikalavus klausimą spręsti „čia ir dabar”, įpareigojimas administracijai nebuvo priimtas. Visas L. Skrupskelienės pasiūlytas sprendimo projektas buvo atidėtas neribotam laikui – tokiam sprendimui pritarė 6 iš 7 komiteto narių.

INFORMACIJA

L. Skrupskelienės parengtame aiškinamajame rašte teigiama: „Pagal šiuo metu galiojantį tarybos sprendimą Savivaldybės kompensuojama suma siekia 100 eurų, kai tuo tarpu Klaipėdos rajono savivaldybė iš biudžeto kompensuoja 250 eurų tėvų (globėjų) mokamo mėnesio mokesčio kiekvienam vaikui. Nemaža dalis tėvų su vaikais deklaravo gyvenamas vietas Klaipėdos rajono savivaldybėje ir gauna 250 eurų kompensaciją, vietoje 100 eurų kompensacijos Klaipėdos mieste. Dėl šios priežasties Klaipėdos miesto savivaldybė praranda ne tik Klaipėdos miesto gyventojus ir jų mokamus mokesčius, bet ir perspektyvų augantį jaunimą.

Siūlomas įkainio dydis – 220 Eur, nes vieno vaiko mėnesiui išlaikymas iš Savivaldybės biudžeto 2021 metais sudarė 221,40 Eur.

Šiuo sprendimo projektu siūloma nediskriminuoti klaipėdiečių vaikų ir skirti 220 eurų ne tik vaikams, lankantiems Savivaldybės biudžetines įstaigas, bet ir vaikams, kurie nepateko į Savivaldybės biudžetines įstaigas dėl to, kad Savivaldybė negali užtikrinti reikiamą skaičių vietų ikimokyklinio amžiaus vaikams (ypatingai lopšelio grupėse) ir tiems, kurie savanoriškai pasirinko lankyti privačias švietimo įstaigas. 

Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kad LR Vyriausybė priėmė sprendimą, kad nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. ikimokyklinis ugdymas bus visuotinis vaikams nuo 2 metų. Todėl kiekvienam ikimokyklinio amžiaus vaikui Klaipėdos miesto savivaldybė turės užtikrinti vietą ugdymo įstaigoje, jei to pageidautų tėvai ar globėjai. Užtikrinti fiziškai tiek vietų Savivaldybėje bus sudėtinga be privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų pagalbos. Todėl jau šiandien privalome rasti skatinimo priemones tėvams rinktis privačias ugdymo įstaigas, o pačias privačias ugdymo įstaigas steigtis Klaipėdos mieste, o ne Klaipėdos rajone.”


  2022-09-28

  5 komentarai “Pasiūlymą dvigubinti išmokas lankantiems privačius darželius sumalė į miltus”

  1. Avatardar iki šiol (IP: 86.100.161.157)

   maniau, kad protinga būti balsuoti Klaipėdoje už konservatorius, dabar jau galutinai atsakymas aiškus – NE, jei jiems vaikų darželių problema tėra “pravalgymas” ir pinigų taškymas tuomet aišku su jais.

  2. AvatarNu tu matai :) liberalas Budinas (IP: 90.131.38.160)

   kandidatas į Klaipėdos merus , sprendimo ” čia ir dabar ” siūlytojas , “sugebėjo” klausimo sprendimą ” atidėti” neribotam laikui ? Kaip liberalu …:)

   • AvatarŽinovas (IP: 90.131.32.6)

    Budinas nesiūlė atidėti.

   • AvatarJūs ne žinovas :) (IP: 90.131.38.160)

    Jūs teksto nesuvokėte ? Iš kur paimti lėšų kaip suprantu liberalieji siūlytojai nežinojo ? ! ” čia ir dabar ” sprendimo be lėšų klausimo iš esmės negalėjo būti . Ir tokie liberalai nori tapti merais ? Ne. Ne.Ne. 🙂

   • AvatarŽinovas (IP: 90.131.32.6)

    Išmokit rišliai savo mintis parašyt, jei jums atrodo kad kažko nesupratau. Pats kažko nesupratote.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt