P0

Spyglys

Susiginčijo dėl bardako* (1)

Spyglys
2022-09-28


Trečiadienį vykusiame Seimo sveikatos reikalų komitete šalyje vykstančią sveikatos reformą bei konkrečiai trijų ligoninių uostamiestyje sujungimą į vieną Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pavadino bardaku.

„Tik noriu priminti kolegai, kad žodžio bardakas viena iš reikšmių yra pigus viešnamis, ar jūs matot viešnamio požymių?” – rimtu veidu jo klausė komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.

R. Žemaitaičiui bandant prieštarauti, jog pigiu viešnamiu vadinamas bordelis, Spyglys buvo priverstas guglintis, kad savo skaitytojams pateiktų tiesą ir tik tiesą.

Pasirodo, jog arti tiesos buvo abu seimūnai: valstybinės lietuvių kalbos Konsultacijų bankas nurodo tik dvi žodžio bardakas reikšmes – netvarką arba jovalą, tačiau Jaunimo žodynas teigia, jog tikroji bardako reikšmė yra kilusi suvulgarinus žodį bordelis t.y. pigus viešnamis.

Prisiminęs, jog bardaku vadinama viena smagi viečikė Klaipėdos senamiestyje, Spyglys daro išvadą, jog antrasis aiškinimas visgi yra arčiau tiesos.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2022-09-28

  Vienas komentaras apie “Susiginčijo dėl bardako*”

  1. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.120)

   Bardakas ar bordelis, kai kam tai tik malonumas ir pelnas. Baisiausia tada, kai žmonių galvose formuojasi bordelis. Mintyje turiu propaguojamą idėją senuose kapinėse, dabar vadinamose skulptūrų parku, įrengti pramoginius atracionus, krepšinio aikšteles ir kitokio pasilinksminimo vietas. Koks bordelis turi būti žmogaus sieloje, kokio lygio barbaru reikia būti, kad ant žmonių kaulų organizuoti orgijas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt