P0

Miestas

1,7 mln. eurų: pėstiesiems, dviratininkams ar vairuotojams? (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-09-29


Klaipėdos savivaldybė per trejetą metų suplanavo išleisti apie 1,7 milijono eurų „šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų remonto bei įrengimo, automobilių laikymo vietų įrengimo ir remonto darbams”. 

Artūro Šulco nuotr.

Paskelbtas viešojo pirkimo konkursas yra skirstomas į dvi dalis: pietinę ir šiaurinę Klaipėdą. Abiems dalims numatoma panašios investicijos. Tačiau nenurodyta, kiek iš jų bus skiriama pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrai gerinti, o kiek – motorinėms transporto priemonėms. 

Paslaugų pirkimo dokumentuose nurodoma tik, kad pirkimą laimėjęs rangovas turi atlikti darbus pagal savivaldybės pateiktus rašytinius užsakymus, kuriuose pateikiamas darbų sąrašas, vietos ir terminai. Ką, kur, kada bus nuspręsta remontuoti ar įrengti šiandien niekas negali atsakyti. 

Įgriuvas, keliančias pavojų pėsčiųjų eismui, rangovas privalės užtaisyti ne vėliau kaip per 24 valandas po užsakymo pateikimo. 

Paprastai lėšos pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūrai yra planuojamos atskirai nuo motorinių transporto infrastruktūros. Pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra Klaipėdoje yra gerokai prastesnė nei skirtoji taršioms transporto priemonėms. Atitinkamai skiriasi ir savivaldybės bei valstybės investicijos į šias sritis. 

Pėsčiuosius ir dviratininkus gali paguosti tik tai, kad šio pirkimo dokumentuose numatytose preliminariose darbų apimtyse liūto dalis skiriama plytelių, trinkelių dangoms įrengti ar atnaujinti. Bet savivaldybė šią nuostatą gali keisti.


  2022-09-29

  Vienas komentaras apie “1,7 mln. eurų: pėstiesiems, dviratininkams ar vairuotojams?”

  1. AvatarAntanas (IP: 77.79.44.51)

   Kodėl dviračiu takai trinkelėmis? Raudonas asfaltas ir gražiau ,ir pigiau,ir greičiau .pamastykit jeigu dar mastot,one švaistykit pinigus

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt