P0

Sportas

Diana Mačiūtė – pirmoji moteris Lietuvos istorijoje, apsigynusi 5 dan

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-29


Rugsėjo 27-28 dienomis Lenkijoje, Kielce mieste, vyko aukščiausio rango karate meistrų seminaras bei juodų diržų kvalifikacijos kėlimo egzaminas. Jame dalyvavo ir vieno iš stipriausių karate kyokushin klaipėdiečių klubo „Okinava“ prezidentė Diana Mačiūtė. Diana yra ne tik du kartus pripažinta geriausia metų trenerė, bet ir LKKF prezidiumo narė, Lietuvos rinktinės trenerė, pasaulio ir Europos čempionė.

Diana su treneriu Ričardu Poška ir kolega Andriumi Misecku. Asmeninio archyvo nuotr.

Po pandemijos laikančiųjų juodų diržų egzaminą buvo 87 dalyviai ir net 35 laikė 5 dan, iš kurių buvo tik 2 moterys. Pirmąją dieną vyko dvi treniruotės po 3 val., o jau antrąją dieną dalyviai buvo išvežti į ypatingą vietą didžiausią pasaulyje Japoniško stiliaus kovos menų centrą „Dojo Stara Wies“.

Ten egzaminas vyko keturiais etapais: Kihon (karate technikos atlikimas vietoje), Idogeiko (karate technikos atlikimas su judėjimu), Kata (kova su šešėliu) ir fizinis testas. Po 3 valandų trukmės testavimo, dalyviai grįžo į Kielce miestą, kuriame vyko paskutinis egzamino etapas kovos. Šiame egzamine dalyviai turėjo kovoti su visais, nepaisant ūgio, svorio, amžiaus ir lyties skirtumų. Kovų tikslas parodyti dvasią ir jėgą.

Visas egzaminas buvo labai intensyvus, tačiau D. Mačiūtė, po 7 metų egzaminų laikymo pertraukos (dėl pandemijos visi seminarai buvo nukelti), turėdama didžiulę sportinę patirtį, užtikrintai ir net su pagyrimu išlaikė paskutinį savo juodojo diržo egzaminą. Šis 5 dan yra vienas iš aukščiausių pasiekimų Dianos karjeroje. Tai vienintelė moteris Lietuvoje, pasiekusi tokį aukštą meistriškumo lygį kyokushin karate kelyje.

Sekantis juodas diržas 6 dan jau nėra laikomas, o yra suteikiamas už nuopelnus karate kyokushin Lietuvos ir Europos organizacijoms arba už išugdytus Europos ir Pasaulio čempionus.

D. Mačiūtė dalinosi emocijomis po egzamino: „Ruošiausi ir fiziškai, ir morališkai, nes po 7 metų pertraukos egzamino jaudulio jausmas buvo stiprus. Visada sportavau ir buvau pasiruošusi šiam egzaminui. Išlaikiusi jį su pagyrimu, įsitikinau, kad tikrai esu jo verta.“

Tolimesnis D. Mačiūtės planas – paruošti savo 7 auklėtinius artėjančiam Europos čempionatui, vyksiančiame lapkričio mėnesį Bulgarijoje.


  2022-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt