P0

Kultūra

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naująjį sezoną pradeda išskirtiniu koncertu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-29


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro 36-ojo sezono pradžios koncertas „Vivat, musica!“ vyks spalio 1 d., šeštadienį, 18.30 val., Klaipėdos fakultetų koncertų salėje. Teatro simfoninis orkestras imasi įvaldyti sodrius pasaulio muzikos lobyno kūrinius, jų atlikimas reikalauja didžiulės profesinės brandos ir meistriškumo. Orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis pažymi, kad džiaugiasi bei didžiuojasi orkestro darbu ir vykstančiais kūrybiniais pokyčiais.

Pastaraisiais metais Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras uostamiesčio gyventojams ir svečiams suteikia progą mėgautis išskirtiniais spektaklių pastatymais ir vis dažniau simfoninio orkestro atliekamais sudėtingais kūriniais. „Prisijaukinus“ Richardo Wagnerio „Skrajojančio olando“ sodrią partitūrą,  trisdešimt šeštojo sezono pradžios koncerte bus atlikta ir R. Wagnerio specialiai 1878 m. Bairoto (Vokietija) festivaliui parašytos operos „Parsifalis“ įžanga, pilna sodrios tekstūros ir ekspresijos.

Pasaulio muzikos mylėtojų pamėgtą gilaus dramatizmo persmelktą L. van Beethoveno muzikos dramos „Egmontas“ uvertiūrą keis P. Čaikovskio lyrinė baleto „Romeo ir Džuljeta“ uvertiūra – fantazija.

Koncerto programa – kontrastinga, tai įrodo ir maištingojo italų kompozitoriaus G. Rossini operos „Šarka vagilė“  uvertiūra ir ekspresyvios pietietiško kolorito siuitos iš A. Ginastera iš baleto „Ranča“ ir M. de Falla baleto „Trikampė skrybėlė“.

Orkestro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis neslepia, kad didžiuojasi savo vadovaujamo kolektyvo pajėgumais, o kūrybinį džiaugsmą patiria ir kasdienių repeticijų metu:  „Pastaruoju metu neapleidžia pasididžiavimo jausmas, kas sulaukėme dienos, kai galime imtis Didžiosios muzikos“. Maestro neslepia, kad sezono pradžios koncerto programą dėliojo galvodamas apie dinamišką koncerto ekspresiją, jausmų ir potyrių pynę.

Iki spalio 31 d. klausytojai dar gali pasinaudoti galimybe įsigyti abonementą, mat sezonas nestokos premjerų, edukacinių projektų, staigmenų ir klausytojų pamiltų miuziklų.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt