P0

Kultūra

Supažindins su tragiško likimo klaipėdiečiu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-30


Spalio 3-iąją, pirmadienį, 18 val., Klaipėdos vokiečių bendrija kviečia į paskaitą apie 1928 m. Klaipėdoje gimusį Arno Ešą  – kovotoją prieš sovietinę diktatūrą Vokietijoje.

politik-mv.de nuotr.

Hans-Jürgen Müller pranešimo centre – Klaipėdoje 1928-1944 metais gyvenusio ir po pasitraukimo Swinemundėje karo žiaurumus patyrusio Arno Ešo gyvenimas ir tragiškas likimas. Rostoko universiteto teisės studento politinė veikla tuometėje sovietų įtakos zonoje buvo plėtojama istoriniame pokario kontekste (konflikto tarp Rytų ir Vakarų pradžia).

Būdamas vos 18 metų Arno Ešas jau aktyviai dalyvavo sovietų įtakos zonoje veikusioje liberaldemokratų partijoje, priešpastatydamas save
komunistinei diktatūrai. Jo politinis aktyvumas baigėsi 1949 metais suėmimu ir sovietinio karinio tribunolo paskelbtu mirties nuosprendžiu. Jis buvo sušaudytas Maskvoje 1951 m. liepos 24 dieną ir yra vienas iš daugelio stalinizmo aukų. Tik 1990 m. liepos 19 dieną jį reabilitavo SSRS Aukščiausiojo teismo Karo kolegija.

A. Ešo mintys apie liberalizmo modernizavimą vėliau buvo iš dalies įtrauktos į Vokietijos laisvųjų demokratų partijos programą.

Renginys vyks Simono Dacho namuose (Jūros g. 7) vokiečių ir lietuvių kalba. Kartu bus paminta Vokietijos vienybės diena.

Šis pranešimas – tai dalis Klaipėdos miesto savivaldybės iš dalies remiamo projekto „Įdomūs, garsūs ir paslaptingi Memelio/Klaipėdos gyventojai“.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-09-30

  Vienas komentaras apie “Supažindins su tragiško likimo klaipėdiečiu”

  1. AvatarVieta (IP: 78.56.73.87)

   Renginys vyks Simono Dacho namuose, Jūros g.7

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt