P0

Verslas

Klaipėdos SGD terminale atnaujinta įprastinė veikla (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-01


Sėkmingai atlikus planinius techninės priežiūros bei Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbus, jis šeštadienio, spalio 1-osios, rytą atnaujino įprastinę veiklą.

SGD terminalo veikla buvo laikinai sustabdyta rugsėjo 27-osios rytą, tą pačią dieną dėl planuotų darbų pobūdžio SGD laivas-saugykla „Independence“ buvo peršvartuota prie AB „Klaipėdos Smeltė“ krantinės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Laivas-saugykla į įprastą vietą prie Klaipėdos SGD terminalo krantinės grįžo penktadienio vakarą, o šeštadienio rytą atnaujintas SGD išdujinimas ir dujų tiekimas į Lietuvos dujų perdavimo sistemą.

Planinių techninės priežiūros darbų metu buvo patikrinta ir apžiūrėta SGD terminalo krantinės infrastruktūra – aukšto slėgio krovos rankovės, dujotiekis, avariniai elektros gamybos įrenginiai, švartavimo sistemos ir kita įranga. Tuo pačiu metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos užsakymu buvo atlikti SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbai.

„Dujų tiekimas vartotojams buvo atnaujintas sėkmingai ir laiku. Dėkoju kolegoms ir partneriams už operatyviai bei kokybiškai atliktus darbus, kurie padės užtikrinti tolimesnį patikimą terminalo paslaugų teikimą klientams regione“, – pranešime cituojamas Rimas Rusinas, AB „Klaipėdos nafta“ (KN) SGD terminalo eksploatacijos vadovas.

KN valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma kasmet. Informacija apie planuojamus darbus teikiama viešai skelbiamuose grafikuose.

Techninės priežiūros bei SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbų metu Lietuva gamtinėmis dujomis buvo aprūpinama iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių. SGD terminalui atnaujinus įprastinę veiklą, naujausio SGD krovinio Klaipėdoje laukiama spalio 7-8 dienomis.


  2022-10-01

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos SGD terminale atnaujinta įprastinė veikla”

  1. AvatarĮ Klaipėdą (IP: 78.61.179.125)

   atplukdyta mazuto iš Belgijos – ruošiamasi šildymo sezonui.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt