P0

Mums rašo

Vasara baigėsi, bet Melnragėje karštis išliko (3)

Atvira Klaipėda

Gotfridas Tapinas, melnragiškis nuo 1953 metų, asociacijos „Baltijos unija" pirmininkas
2022-10-01


Perskaičiau žurnalistės Virginijos Kesminės straipsnį „Kas valdys patalpas Melnragėje ?“ laikraštyje „Vakarų ekspresas“. Gyvenant 32 metus nepriklausomoje Lietuvoje, demokratiniame Lietuvos uostamiestyje, Klaipėdos miesto merai ir administracijos direktoriai keičiasi, o melnragiškių problemos išlieka.

Pagaliau sulaukėme eilės rekonstruojant turėtą kultūrnamį ir seniūnijos pastatą Molo g. 60.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Prieš keletą metų buvo surinkta 190 gyventojų parašų apie turėtus Melnragėje prieškario pradinę mokyklą, bendruomenės namus,  sovietmečiu žvejams pastatytą kultūrnamį ir „Klaipėdos naftos“ už kenksmingumą gyventojams pastatytą sporto salę. Viso to gyventojai neteko. Kuo toliau į mišką – tuo daugiau grybų.

Teko atgimimo pradžioje mūsų kultūrnamyje matyti ir šlako plytų fabrikėlį, dar prieš seniūnijos įsteigimą patalpose sandėliuojamą cementą ir kiemą, užpiltą kalnais išdeginto anglies šlako. Buvo audringa istorija.

Klaipėdos politikams susitvarkius „reikalus“ Melnragės ir Girulių seniūnija buvo panaikinta. Biblioteka, kuri paskutinį remontą matė dar tarybiniais laikais (1987 metais) visą tą laiką veikė antrame aukšte. Net žvejų vėjarodė nuo pastato bokštelio buvo nuimta, nes supuvo.

Skaitau straipsnį „Kas valdys patalpas Melnragėje ?“. Pacituosiu Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro tarybos narės Vaidos Valinskienės žodžius: „…centras valdo didelę dalį patalpų, bet su centro atstovais jų valdymo perdavimo niekas nesitarė, bendras pastato plotas yra 300 kv. m.. O KVL centrui patikėjimo teise valdyti buvo perduota 280 kv.m. ploto patalpos tai yra, pirmasis pastato aukštas su kabinetais, sale ir pagalbinėmis patalpomis”. Pašnekovė teigimu, KVL centras Molo g. 60 veikia daugiau kaip 10 metų. „Atsikrausčius teko daryti remontą, kad patalpos būtų tinkamos veiklai. Nuo 2010 metų esame pritraukę daugiau nei 47 tūkstančius eurų paramos lėšų, tvarkėmės, gražinomės, norėjome gražiai gyventi” – kalbėjo V. Valinskienė. Toliau: „Esame tikrai didelės patalpų dalies valdytojai, norėtume, kad sprendimai būtų derinami ir su mumis, kartu ieškoma sprendimų. Norisi diskusijų ir svarstymų kartu“.

Toliau rašoma, kad „be padalinio Melnragėje KVL centrai yra Vingio, Šermukšnių gatvėje, Taikos pr. , Herkaus Manto, Viršutinėje gatvėje“. Ir toliau, matomai, pasiklydo KVL centro tarybos narė Vaida Valinskienė. Kiek žinoma yra net plakatas išleistas apie mieste esamus net septynis KVLC klubus kuriuos valdo Klaipėdoje, o „valdovė“ su ūkvede pasirinko sėdėti Melnragėje, Molo gatvėje, prie jūros, už sovietmečiu grotuotų langinių su kameromis.

Matomai vadovavimas nuo Melnragės centro septynių vaikų klubų darbuotojams nuotoliniu būdu, kaip dabar madinga, padeda gerinti darbo kokybę.

Gyventojų klausimas: kiek tada kvadratinių metrų priklausytų Melnragės gyventojų bendruomenei?

Jeigu taip nuoširdžiai kūrėsi KVL, kodėl be centro „valdovės“ leidimo nieko nebuvo galima (nors ir 60 eurų buvo apmokėta už salę). Reikėjo klauptis ant kelių, kad pakabintų skelbimą vienintelėje Melnragės skelbimų lentoje, užrakintoje surūdijusia spyna. O skelbimas buvo skirtas salėje organizuojamam Latvijos Respublikos Nepriklausomybės 100-mečiui.

Pianinas salėje prie durų – nepajudinamas, nes atseit išsiderins. Stebėjosi kompozitorius ir Klaipėdos ansamblio vadovas Pranas Škimelis. Išsikraustydami kažkodėl tualeto unitazą išsivežė, o „brangujį“ pianiną paliko statybininkams groti. Ilgai jis buvo salėje, kol netrukdė statybininkams dirbti. Vėliau buvo supjaustytas ir išvežtas į sąvartyną.

O buvo skelbiama, kad remontui KVL centras išleido 47 tūkstančius eurų paramos lėšų. Kieno tai sąskaita ? Valdant šiai „valdovei“ liko blogiausi prisiminimai.

Pirmame aukšte 1956–1958 metais buvo žvejų artelės „Banga“ kontora, o antrame aukšte vyko mokymai, žvejų laivavedžių kursai artelei „Banga“. Rekonstruojant Melnragės pradinę mokyklą mes, pradinukai, mokėmės antro aukšto patalpose. Po to čia atsikraustė biblioteka. Buvo aktyvus kultūrinis gyvenimas.

Klaipėdos miesto politikai, sprendžiantys mūsų, Melnragės gyventojų, gerbūvį ir kultūrinio gyvenimo ateitį, balsuokite, pritarkite (be mūsų gyventojų ruošiamo piketo prie savivaldybės), kad po rekonstrukcijos Molo g. 60 patalpos būtų administruojamos vieno savininko – Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto bibliotekos, kuri yra paruošusi Mėlynosios bibliotekos koncepciją. ( ‚Vakarų ekspresas“ 2022 m. rugsėjo 15 d.) Biblioteka taptų ta vieta, kur ugdomi vaikai vykdomos edukacinės programos, aktyviai bendradarbiaujama su bendruomene.

Mes, melnragiškiai, taip pat norime be „valdovų“ europietiškai tobulėti, o ne atsiklaupus ant kelių leidimo prašyti užeiti į salę ar skelbimą pakabinti, ar susirinkimą bendruomenei pravesti.


  2022-10-01

  3 komentarai “Vasara baigėsi, bet Melnragėje karštis išliko”

  1. AvatarUgne (IP: 78.61.18.139)

   KVLC – pinigu plovimas. Yra mieste 6 klubai, jaunimo centras, Klaipėdos saviraiškos centras ir t. t. Kam reikalingas tas KVLC , kad vėl užimtų tokias dideles patalpas, kur dirba ,, karaliene” valdininke ir jos 3 tarnaites. Aišku valdančiajai karalienei labai gerai – tiesia iš namų į netoli esančia darboviete, ten pat jūra, miškas. Turi nors karta baigtis užnugaris. Mūsų meras ir savivaldybes direktorius , ir eile tarybos nariu labai protingi ir supras ši reikalą, supras, kur šuo pakastas.

  2. AvatarUgne (IP: 78.61.18.139)

   KVLC pinigu plovimas. Yra 6 klubai mieste, jaunimo centras, jaunimo centro laisvos erdves, jaunųjų technikų stotis ir t. t. Vaikams yra įdomios veiklos. Kam reikalingos tokios patalpos Melnragėje- vaidinanciai karalienei ir jos 3 draugėms – darbuotojoms? Man atrodo mūsų meras,savivaldybes direktorius visa šita nereikalinga balagana nebeikurdins Melnragėje. Direktorei buvo labai patogu tiesiai iš namų visai arti darboviete, jūra, miškas ir gera alga.

  3. AvatarBirutė (IP: 83.171.17.86)

   Taip, aš gimiau ir užaugau Melneragėje. Klubas yra mūsų melneragiškių kultūros ir poilsio, rinkimų vieta. Easame labai daug netekę: pradinės mokyklos, vaikų poliklinikos, kultūros namų, kuriuose ir kino filmus rodydavo. Veliau ir sporto salės, kuri naftos bazės dėka buvo. Manau, kad tai mūsų Melneragės centas ir turi būti vienose rankos, bibliotekos visoje Respublikoje išlieka uždarius mokyklas kaip kultūros židiniai. Visi siekime, kad ir čia išliktų kultūros židinys.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt