P0

Sportas

Europos čempionate – Lietuvos kurčiųjų badmintonininkų medalių lietus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-02


Palangoje vykęs 9-asis Europos kurčiųjų badmintono čempionatas sėkmingiausias buvo Ukrainos sportininkams, iškovojusiems 3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius. Antri pagal iškovotus medalius – šeimininkai. Lietuvių sąskaitoje po 2 aukso ir sidabro bei 3 bronzos medalius.

Ant pakylos – Lietuvos mišrūs dvejetai.

Sėkmingiausiai Lietuvos badmintonininkai žaidė komandinėse varžybose ir mišrių dvejetų grupėje. Nugalėtojų vardus pelnę Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė finale 21:17, 21:13 įveikė prancūzus Titouaną Keifferį ir Floriane Dubois.

Pusfinalyje nepasisekė Ignui Reznikui ir Emilijai Unte. Ši lietuvių pora pralaimėjo tiems patiems prancūzams 15:21, 20:22. Anot specialistų, šį mačą mūsiškiai privalėjo laimėti, tačiau E. Unte rungtyniavo ne visa jėga, nes negalavo.

Trauma vyrų vienetų finale sugadino nuotaiką K. Dauskurtui. Baigiantis pirmajam setui, kurį 21:19 laimėjo ukrainietis Serhijus Daščenka, lietuvis nikstelėjo koją ir negalėjo tęsti susitikimo. Vyrų varžybose žaidybinė nelaimė aplankė ir Igną Rezniką. Vienas čempionato favoritų, turėjęs tenkintis bronza, 13:21, 18:21 pralaimėjo tam pačiam S. Daščenkai.

Sidabro medalis mūsų sportininkėms sužvilgo po moterų dvejetų finalo. Vaiva Žymantė ir E. Unte lemiamose varžybose atkakliai priešinosi ukrainietėms Bohdanai Hubanovai ir Sofijai Černomorovai, tačiau buvo priverstos kapituliuoti – 7:21, 22:24.

Trečiąja vieta Lietuvos moterys nudžiugino vienetų turnyre. Prizininke tapo Vaiva Žymantė. Aukštesnės vietos buvo sunku tikėtis, nes pusfinalyje jai teko kautis su būsima čempione Katrin Neudolt. Austrė buvo akivaizdžiai pranašesnė – 21:6, 21:9.

Vienintelėje – vyrų dvejetų – grupėje lietuviai liko tuščiomis. Viltis teikę I. Reznikas ir K. Dauskurtas ketvirtfinalyje pralaimėjo turkams Furkanui Buyukgoze ir D. Altunui – 15:21, 21:12, 19:21.

Anksčiau pasibaigusiose 2-osiose Europos jaunimo (iki 19 m.) pirmenybėse, merginų dvejetų grupėje, sidabro medalius laimėjo Aurelija Ramaneckaitė ir Marija Rimkutė. A. Ramaneckaitė dar buvo trečia merginų vienetų pirmenybėse.

Lietuvos rinktinės treneris Donatas Narvilas buvo dvejopos nuotaikos.

„Rezultatai tenkina, laimėjome daug medalių, tačiau jų galėjo būti daugiau ir vertingesnių. Žaidybine prasme perdegė Ignas Reznikas, naktį prieš finalus sunegalavo Emilija Unte, vyrų vienetų finale traumą patyrė Kazimieras Dauskurtas. Visi jie galėjo laimėti vertingesnius medalius nei jiems buvo įteikti per apdovanojimo ceremoniją. Tačiau, kaip bebuvo, lietuviams tai – sėkmingiausias Europos kurčiųjų badmintono čempionatas”, – sakė jis.

Lietuvos komanda su treneriu D. Narvilu.

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas čempionato uždarymo iškilmėse pasidžiaugė, kad Palangoje vykusiose pirmenybėse kovojo net 14 valstybių sportininkai, čempionatas praėjo sklandžiai ir patiko dalyviams.

„Tokio lygio badmintono varžybas organizavome pirmą kartą. Norėjome surengti taip, kad būtų geriausias čempionatas už visus buvusius. Padedant Lietuvos badmintono federacijai, mums tai pavyko padaryti. Ir iš dalyvių, ir Europos kurčiųjų sporto organizacijos atstovų sulaukėme pačių šilčiausių padėkos žodžių”, – sakė jis.


  2022-10-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt