P0

Regionas

Klaipėdos rajone tvarkomi kultūros paveldo objektai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-05


Klaipėdos rajone skiriamas dėmesys kultūros paveldui išsaugoti. Sutvarkytas koplytstulpis su Rūpintojėlio skulptūra Stragnuose ir koplytėlė su Šv. Jono Nepomuko skulptūra Vilkių kaime, darbai jau beveik baigti ir Gargždų bažnyčios šventoriaus statinių komplekso koplyčioje.

Paveldas – ir istorija, ir tradicijos

„Kultūros paveldą puoselėti būtina – tai mūsų tautos istorija ir tradicijos. Džiaugiuosi, kad po mūsų rajoną keliaujančius turistus pasitiks sutvarkyti įvairūs religiniai ir kultūros statiniai. Jie mums ne tik pasakoja rajono istoriją, bet kartu ir puošia mūsų miestelius ir gyvenvietes“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Koplytstulpis ir koplytėlė atnaujinti iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Tam skirta 8 tūkst. eurų.

Koplytstulpis Stragnuose pastatytas 1989 m. birželio 14 d. tremtiniams atminti, jo autorius – A. Jasiulis.

Koplytėlė su Šv. Jono Nepomuko skulptūra – vietos meistrų darbas – Vilkių kaime prie Veiviržo upelio pastatyta 1922 metais. Tokios koplytėlės su Šv. Jono Nepomuko skulptūra istoriškai dažniausiai ir būdavo statomos prie upelių, vandens telkinių, kadangi tikėta, jog jos apsaugo nuo nelaimių vandenyje.

Darbai vyksta Vėžaičiuose ir Veiviržėnuose

Dalinis finansavimas iš Savivaldybės biudžeto kiek anksčiau skirtas ir Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijai. Čia jau tvarkomi bažnyčios statinių komplekso šventoriaus tvora ir vartai, rengiamas bažnyčios varpinės tvarkybos (remonto) darbų projektas.

Restauravimo darbai prasidėjo ir prie Veiviržėnų kapinių vartų bei Vėžaičių dvaro sodybos šiaurės „baltųjų“ vartų.

„Vasarą pradėti Gargždų bažnyčios šventoriaus statinių komplekso koplyčios remonto darbai. Atliktas mūrinių fasado sienų, dekoro elementų ir cokolio tinko remontas, portiko medinių lubų, medinių langų rėmų bei pagrindinio įėjimo medinių durų su švieslangiu ir kaltinio metalo vyriais remontas. Šiuo metu dar tvarkomi koplyčios pamatai“, – įgyvendintus darbus vardija vicemerė L. Liutikienė.

Parengtas ir Veiviržėnų memorialinių objektų komplekso lurdo tvarkybos (remonto) darbų projektas. Darbai čia turėtų prasidėti jau kitąmet.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt