P0

Kultūra

Ant Dramos teatro įrengs saulės elektrinę

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-10-10


80 kW saulės šviesos energijos elektrinė ant Klaipėdos dramos teatro stogo turėtų atsirasti per metus, jeigu sėkmingai įvyks viešieji pirkimai ir bus pasirašyta sutartis su rangovais. Teatro direktorius Tomas Juočys teigia, kad saulės elektrinės elementai nesudarkys bendro pastatų senamiestyje, Teatro g. 2, vaizdo: jie bus montuojami tik ant naujų statinių, kurių neaugo budri paminklosaugininkų akis.

Klaipėdos dramos teatro stogai. Projektuotojų nuotr.

Numatyta elektrinės kaina – 100 tūkstančių eurų. Paklaustas, iš kur teatras gaus tiek pinigų, R. Juočys sako, kad 40 tūkstančių eurų skyrė Kultūros ministerija, o likusi reikiama suma gauta pateikus paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūrai. 

Ši elektrinė galės generuoti tik 20 procentų Dramos teatrui reikalingos elektros energijos. Direktorius sako, kad dairomasi pirkti ir nutolusią elektrinę.

Jo nuomone, galėtų ministerija visiems teatrams nusipirkti vieną nutolusią vėjo ar saulės elektrinę, nes visoms kultūros įstaigos tai aktualu.


  2022-10-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt