P0

Verslas

Dėl sezoninių darbų pabaigos sumažėjo laisvų darbo vietų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-10


Šalyje darbo rinkos padėtis  dviprasmiška – mažėjo registruotas nedarbas, bet kartu mažėjo darbo jėgos paklausa ir daugiau naujų klientų kreipėsi į Užimtumo tarnybą. Nepaisant neapibrėžtumo ir iššūkių ekonomikoje, nedarbas per mėnesį smuktelėjo 0,5 proc. punkto ir nukrito iki 8,1 proc. Spalio 1 d. oficialiai darbo ieškojo 142 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų – 5,3 proc. mažiau nei prieš mėnesį, praneša Užimtumo tarnyba.

Rugsėjį labiausiai sumažėjo pasiūlymų dirbti padavėjams, barmenams, virtuvės pagalbininkams. Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

„Nedarbo mažėjimą sąlygojo aktyvesnis nei rugpjūtį darbo ieškančių asmenų sugrįžimas į darbo rinką ir vis dar pakankamai didelis laisvų darbo vietų skaičius. Rugsėjį daugiau klientų įsidarbino ir pradėjo dalyvauti remiamo užimtumo priemonėse arba ėmėsi veiklos pagal verslo liudijimą“, – pranešime pažymi Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Rugsėjį įdarbinta beveik 35 tūkst. asmenų –  tai 24,4 proc. daugiau nei rugpjūtį. Tarpininkaujant Užimtumo tarnybai įsidarbino 21,4 tūkst. klientų, daugiausiai – apdirbamosios gamybos, prekybos, švietimo ir administracinę bei aptarnavimo veiklą vykdančiose įmonėse. Trys ketvirtadaliai įdarbinti kvalifikuotam darbui.

Remiamo užimtumo priemonėse, padedančiose sugrįžti į darbo rinką, pradėjo dalyvauti  4,1 tūkst. darbo ieškančių asmenų. Beveik 1000 iš jų įgis profesines kvalifikacijas ir kompetencijas, 1,4 tūkst. įdarbinti subsidijuojant, 1,2 tūkst. suteikta parama judumui. Savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus pradėjo 9,2 tūkst. – beveik 1000 daugiau nei rugpjūtį.

„Nepaisant nedarbo rodiklių mažėjimo, fiksuojame ir nerimą keliančius signalus. Į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius rugsėjį kreipėsi 5,3 tūkst. daugiau klientų nei rugpjūtį – 27 tūkst. darbo ieškančių asmenų. Sumažėjo ir įregistruotų laisvų darbo vietų skaičius“, – atkreipė dėmesį J. Zemblytė.

Darbdaviai pateikė 4,8 tūkst. mažiau laisvų darbo vietų nei rugpjūtį – iš viso 22,6 tūkst. Darbo skelbimų mažiau visuose sektoriuose, išskyrus žemės ūkį ir miškininkystę, elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo bei nekilnojamo turto operacijų sektorius.

Rugsėjį labiausiai sumažėjo pasiūlymų dirbti padavėjams, barmenams, virtuvės pagalbininkams, mėsininkams ir žuvų darinėtojams, grindų ir plytelių klojėjams, mokytojams. Įprastai rudenį darbo pasiūlymų kai kuriose ūkio veiklose (žemės ūkio, statybos, pramoginės ir poilsio organizavimo, apgyvendinimo ir maitinimo bei kt.) mažiau dėl pasibaigusių sezoninių darbų.

Laisvų darbo vietų daugiausiai įregistravo transporto ir saugojimo, administracinę ir aptarnavimo veiklą vykdančios bei prekybos įmonės. Darbo rinkoje augo kvalifikuotų miškų ūkio darbuotojų, plytų mūrininkų, maisto ir panašių produktų gamybos mašinų operatorių, kasininkų, dailidžių ir stalių, elektrikų, elektromonterių ir elektromechanikų, jaunesniųjų socialinių darbuotojų bei  nekvalifikuotų mišriojo augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio darbininkų poreikis.


  2022-10-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt