P0

Miestas, Svarbu

Jau planuojami keliai į „Memelio miestą” (19)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-10-10


Visuomenei jau pateikti pasiūlymai dėl Danės ir Naujosios Uosto gatvių bei kitų komunikacijų pritaikymo „Memelio miesto“ statybai.

Nors šių komunikacijų statytoja nurodyta Klaipėdos savivaldybė, projektinių pasiūlymų užsakovas yra UAB „Memelio miestas“, o projektuotojai – UAB „City Projects“ ir UAB „Aexn“.

Naujosios Uosto ir Danės gatvių kapitalinio remonto projektas apima apie 1250 kv. m teritoriją valstybinėje žemėje. Kapitališkai remontuojamos šių gatvių atkarpos yra tiesiogiai susijusios su greta projektuojamu administracinės paskirties pastatu „Memelio miesto” teritorijoje. Patekimas į jo sklypą numatomas iš Naujosios Uosto gatvės „dešiniaisiais posūkiais į požeminį parkingą iš šiaurinės pastato pusės”.

Vadovaujantis Klaipėdos miesto bendruoju planu, Naujoji Uosto gatvė numatyta C kategorijos.

Šiuo metu Naujoji uosto gatvė yra 14 m pločio, 4 eismo juostų. Šaligatviai įrengti iš abiejų gatvės pusių iki namų fasadų. Ties projektuojamu administracinės paskirties pastatu yra įrengta maršrutinio transporto stotelė „Senoji perkėla“, su įvaža ir paviljonu.

Danės gatvės plotis yra apie 6 m. Jos platinti nenumatoma. Būtų įrengiama tik iškilioji pėsčiųjų perėja ties sankryža su Naujosios Uosto gatve ir šaligatvis projektuojamo pastato pusėje. 

Projektiniuose pasiūlymuose numatyta atnaujinti  Naujosios uosto gatvės eismo juostų ženklinimą, nurodant eismo juostų pločius: 3,25 m – dešiniųjų eismo juostų ir 3 m – kairiųjų. Taip pat numatoma rekonstruoti maršrutinio transporto stotelę.

Čia bus įrengtas ir 2 metrų pločio raudono asfalto dviračių takas. Be to, planuojam įrengti naują 6 m pločio betoninių trinkelių dangos įvažiavimą į požeminį parkingą.

Projektiniuose pasiūlymuose nenumatoma kirsti medžių.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki spalio 26 d. UAB „Memelio miestas“ adresu Liepų g. 4, Klaipėdoje, darbo dienomis 8-17 val. iš anksto susitarus tel. 8 698 71607 arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/pp.

Pasiūlymus galima teikti iki spalio 26 d. raštu „Memelio miestas”, Liepų g. 4, Klaipėda, arba el. p. karolis.m@cityprojects.lt.

Viešas susirinkimas vyks spalio 26 d., 17 val., nuotoliniu būdu.


  2022-10-10

  19 komentarai “Jau planuojami keliai į „Memelio miestą””

  1. AvatarSiūlau : (IP: 88.119.41.104)

   Dar praplesti gatve keliom juostom Mariu link,kad namas vaiduoklis atsidurtu viduryje gatves.Turistai iš viso pasaulio vaziuos pažiureti kaip i Pizos bokstą, tai papildomos pajamos i miesto biudžeta.

   • AvatarGera idėja. (IP: 86.100.76.243)

    O čia tai gera idėja. Nors taip Klaipėda išgarsėtu. Turėtu skylėtą paveldą viduryje greitkelio.

  2. AvatarAs (IP: 86.38.215.105)

   Viska nugriauti ir pristatyte ketvirtainisku dezuciu o kam ta seniena reikalinga.arba Putino paprasyti kad pagelbetu

  3. AvatarGyventojas (IP: 84.15.181.255)

   Vezlio greiciu juda…

  4. AvatarViską menantis (IP: 86.100.137.239)

   Senų ir vertingų pastatų Klaipėdoje išlikę vienetai, tad negali būti jokios kalbos apie griovimą! Imkime pavyzdį iš Vakarų kraštų, su kokia meile jie saugo ir puoselėja savo paveldą. O mes! Kas per kliedesys ,kad netinkamas pritaikyti buvęs policijos komisariatas – teisėjai nori teisėjauti betoniniuose stiklo garduose.Paštas – tikras savo laikmečio architektūros šedevras paliktas trūnyti jau kelintą žiemą. Užtat Vaivos kinoteatras , šlykštus sovietinio “socializmo ” palikimas, sėkmingai prikeltas antram gyvenimui.Tiesa, lietuviško kapitalizmo architektūros – prekybcentrio – pavidalu.Manau, kad abejingai nusišalindami nuo svarbiausių miesto reikalų, palikdami laisvas rankas siautėti korumpuotiems valdžiažmogiams, mes visi prisidedame prie architektūrinio paveldo naikinimo.Ko nepadarė komisarų vadovaujami sovietiniai architektai, padarys laisvos Lietuvos korumpuoti biurokratai

  5. AvatarĮdomu (IP: 90.131.37.119)

   Memelis kas čia per nacistinė nostalgija?

  6. AvatarMankurte tu mankurte (IP: 90.131.43.155)

   Griuvena vidury gatves ir sakai niekam netrukdo? Teisingai zmones rase, kad komisariata ir pasta dar galima (ir butina) atgaivinti. Bet sita “pavelda” reiktu i istorijos kapinyna siusti.

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.185.222)

    Kam trukdo? Kas palaimino gatvės įrengimą greta šimtą metų stovinti pastatą?

  7. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.55.246)

   O kam tas paštas,juk yra internetas.

  8. AvatarZosė (IP: 78.61.191.68)
  9. AvatarDaug klaustukų (IP: 85.232.138.203)

   Įvažos kaip įvažos, būtų geros, ale kas tame Memelio mieste bus? Ar išliks tos senos gamybinės griuvenos su išdaužytomis gatvelėmis, siaubingais silikatinių plytų fasadais ir užsilikusiais kranų bėgiais? Aišku, tie, katrie nemėgsta trinkelių, rėks, kad tokį “grožį” ruošiamasi naikinti, dar kokie nors paveldo saugotojai ims skųstis, atsiras archeologai vargdieniai – viską išknis ir projektui bus kaput. Tai ir įvažų gal nereikia?

   • Avatar? (IP: 78.57.217.118)

    ar nori maximos šioj vietoj ?

   • Avatarklaustukui (IP: 78.56.19.8)

    Ot tu tundra. Ar sunku pasiguglint kas ten bus? Įsivesk Memelio miestas ir pamatysi. Bet kvailumas kai kurių beribis.

  10. AvatarTaip (IP: 88.119.136.56)

   Taip tai taip, viskas tvarkoje, o ką darysite su tuo N.uosto g. 5 vaiduokliu, paliksite viduryje gatvės, taupieji strategai ?

   • Avatarfc (IP: 88.119.136.87)

    Tai dėkokit visokioms puteikienėms – ne be jų įsikišimo gražūs istoriniai pastatai paliekami supūdyti užuot juos pritaikius šiuolaikiniams poreikiams. Dar keli metai ir tas pats buvęs policijos pastatas į žemę sulįs, kaip ir paštas.

   • AvatarPadovanoti (IP: 86.100.76.243)

    Tą N.Uosto g. 5 vaiduoklį reikia padovanoti vilniečiams paveldosaugininkams. Tegul nešasi sau į Vilnių ir pasistato kokios centrinės gatvės viduryje. Nejaugi miestas negalėjo užginčyti tokio nusenusių krienų sprendimo?

   • AvatarZosė (IP: 78.61.191.68)

    Būtent, šitą seniai reikia griauti, o geriau susirūpinti, kad patys nesugriūtų buęs policijos pastatas ir Klaipėdo paštas.

   • Avatarmankurtams (IP: 84.15.185.222)

    Tik griauti ir tesugebat? sunku suvokti kad taip naikinate miesto indentiteta ir miesto svarbius pastatatus? Gal isgriaukime visą sienamiesti ir užstatykime menkavertemis kartonkemis? Kam jis trukdo?

   • AvatarLOL (IP: 86.100.73.43)

    Kaip tai ką darysime? Susiaurinsime Naująją Uosto gatvę iki 2-3 juostų, kad išgamos mažiau terštų miestą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt