P0

Uostas ir jūra

Metiniai Klaipėdos SGD terminalo pajėgumai paskirstyti penkiems klientams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-11


Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorei AB „Klaipėdos nafta“ (KN) baigus metinę SGD terminalo pajėgumų skirstymo procedūrą, 9 TWh dydžio SGD terminalo išdujinimo pajėgumai 2023 dujų metams paskirstyti 5 klientams.

SGD paskirstymo stotis. KN nuotr.

Apibendrinus ilgalaikės ir metinės procedūros rezultatus, 2023-iais dujų metais (nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d.) Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudosis 7 klientai: Lietuvos įmonės, kurioms iš viso suteikta 19 TWh terminalo pajėgumų, bei klientai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Norvegijos. Baigus metinę SGD terminalo pajėgumų skirstymo procedūrą, iš viso 2023 metams yra paskirstyta 33 TWh išdujinimo pajėgumų. Taip pat numatyta, kad per 2023 dujų metus bus skirstomi ir neatidėliotinos („spot“) rinkos pajėgumai (iki 6 TWh), kurie pagal prioritetą skirti tiems atvejams, jei būtų poreikis užtikrinti izoliuotą energetikos sistemos darbą.

„Naujasis SGD terminalo pajėgumų paskirstymo modelis sistemiškai vertina ir regiono, ir Lietuvos dujų poreikius. Džiaugiamės tvirtėjančiu bendradarbiavimu su esamais ir prisijungusiais naujais klientais – kiekvienas iš jų yra svarbus siekiant užtikrinti sklandžiai veikiančią regiono dujų rinką. Tikime, jog subalansuotas pajėgumų skirstymo modelis užtikrins ne tik stabilų dujų tiekimą Lietuvos vartotojams, bet ir konkurencingiausias gamtinių dujų kainas mūsų regione“, – pranešime cituojamas KN Komercijos direktorius Mindaugas Navikas.

INFORMACIJA

Uosto vidus kompas

Nuo šių metų pradžios iki spalio 10 d. SGD terminale priimti 27 didieji dujovežiai (palyginti, tuo pačiu periodu pernai – 13), iki šių metų pabaigos laukiama dar 9 dujovežių. Per šį laikotarpį atgabenta apie 3,6 mln. kub. metrų SGD, daugiausiai (72 proc.) – iš JAV. Per 2023-iuosius metus Klaipėdos SGD terminale planuojama priimti 39 dujovežius, kuriais bus atgabenta apie 5,3 mln. kub. m SGD.

Bendras planuojamų paskirstyti SGD terminalo išdujinimo pajėgumų dydis 2023 m. yra 39 TWh. Palyginimui, iki šių metų spalio 10 d. SGD terminale buvo išdujinta 23,6 TWh, iki metų pabaigos planuojama išdujinti dar beveik 9 TWh dujų. 2021-aisiais iš viso buvo išdujinta 16 TWh dujų.


  2022-10-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt