P0

Kultūra

Pilies muziejuje baigiamas Klaipėdos 770 metų sukakčiai skirtas paskaitų ir diskusijų ciklas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-11


Spalio 20 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje vyks paskaita-diskusija „Aštriausios Klaipėdos istorijos temos po 770 metų“ iš ciklo „Trys vakarai apie Klaipėdos istoriją“. Renginyje dalyvaus istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis ir rašytojas, filosofas dr. Arvydas Juozaitis.

Klaipėdos praeitis jau nuo seno nusipelnė mokslininkų dėmesio. Pirmiausia visiems besidomintiems uostamiesčio raida tai asocijuojasi su klaipėdiečiu Johannesu Sembritzkiu, dar XX a. pirmoje pusėje parašiusiu Klaipėdos miesto ir apskrities istorijas. Aktyviai Klaipėdos praeitis tyrinėjama ir mūsų dienomis. Publikuota daugybė monografijų, mokslinių straipsnių rinkinių, rašomi net romanai, publicistiniai straipsniai bei knygos. Nepaisant to, lieka nemažai pažinimo spragų, taip pat dėl rašytinių šaltinių fragmentiškumo kylančių neatsakytų ar diskutuotinų klausimų. Išlieka ir klausimas, kokią vietą Klaipėda apskritai užima Lietuvos istorijoje. Apie visa tai ir bus kalbama paskutiniame muziejininkų rengiamo ciklo susitikime.


  2022-10-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt