P0

Verslas

Klaipėdoje – pirmasis akvakultūros forumas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-12


Klaipėda kviečia diskusijai apie akvakultūros situaciją Lietuvoje ir Pietų Baltijos regione, šios industrijos perspektyvas bei iššūkius, su kuriais susiduriama.

Pirmąsyk uostamiestyje organizuojamas tokio pobūdžio forumas spalio 25-26 dienomis sutelks tarptautinę mokslo ir verslo bendruomenę. Renginys vyks Klaipėdos universiteto (KU) Aula Magna salėje „Studlende“. Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija čia.

Atlieps europines gaires

Forumą inicijuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) plėtros vadovo Andriaus Sutniko teigimu, dabar itin tinkamas metas išsamiai gvildenti akvakultūros bendruomenei aktualius klausimus.

„Europos Komisijos pateiktos naujausios ES akvakultūros strateginės gairės suteikia stiprų postūmį diskutuoti apie dabartinę šio sektoriaus padėtį Pietų Baltijos regione ir nustatyti sritis, kuriose reikia toliau dirbti skatinant tvarumą, konkurencingumą ir akvakultūros industrijos atsparumą nepalankiems veiksniams. Mėlynosios ekonomikos plėtojimo svarbą savo miesto ekonominės plėtros strategijoje akcentuojanti Klaipėda neabejotinai yra labai tinkama lokacija tokio pobūdžio forumui“, – pranešime pažymi A. Sutnikas.

Drauge su tarptautinio projekto „Aqua VIP“ lyderiu KMTP forumo turinį aktyviai formuoja KU bei partneriai užsienyje – Rostoko ir Gdansko universitetai. Visos šios įstaigos ne tik deleguos savo pranešėjus, kurie įvairias akvakultūros temas nagrinės iš mokslinės perspektyvos, bet taip pat padės į forumą įsitraukti verslui, siekiant išgirsti gerąsias praktikas, skatinti naujų kontaktų užmezgimą.

Kupina perspektyvų sritis

Nors akvakultūros samprata apima ir žuvų veisimą tvenkiniuose, pažangūs šios industrijos atstovai orientuojasi į kur kas didesnių kompetencijų ir aukštesnio lygio technologijų reikalaujančias sritis, kuriose pasitelkiamos recirkuliacinės akvakultūros sistemos (RAS).

„Moderni akvakultūra yra būtent tas sektorius, kuris pasaulį šiandien ir ateityje gali padėti aprūpinti aukštos maistinės vertės produkcija tuo pat metu tausojant klimatą ir natūralias gamtines ekosistemas. Dėl visų šių aspektų akvakultūra vertinama kaip viena perspektyviausių mėlynosios ekonomikos sričių“, – kalbėjo KMTP plėtros vadovas.

Verslo straipsnių visus kompas

Klaipėdos įdirbis siekiant atverti šios industrijos potencialą – nuoseklus. Jungtinėmis KU ir KMTP pastangomis 2018 m. buvo įsteigtas Akvakultūros kompetencijų centras, verslo inkubatoriuje veikia eksperimentinė krevečių auginimo bazė, išvystyta akvakultūros plėtrai svarbių mokslinių tyrimų infrastruktūra Kopgalyje, nuolat konsultuojamas naujų nišų besidairantis ar procesus patobulinti norintis verslas bei ruošiami sektoriui reikalingi specialistai.

Karjeros sesija jaunimui

Nors konkurencingomis siekiančioms būti akvakultūros įmonėms yra itin svarbi nemažų investicijų reikalaujanti moderni infrastruktūra, šios srities ekspertai pabrėžia – net brangiausia įranga bus tik „geležis“, neturint žmonių, kurie gebėtų dirbti su naujomis technologijomis ir kurie nestokotų užsidegimo būtent šioje srityje matyti savo profesinę realizaciją.

„Nepaisant mūsų ir kolegų užsienyje dedamų pastangų, industrija susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu. Savaime suprantama, tokia situacija tampa stabdžiu augimui. Klaipėdoje vyksiantis forumas yra išsikėlęs tikslą pritraukti didelį ratą akademinio jaunimo ir jaunų specialistų – sieksime jiems plačiau pristatyti karjeros galimybes, paskatinti būti proaktyviais darbo rinkoje“, – akcentavo KU Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos vadovas dr. Nerijus Nika.

Jauniesiems akvakultūros talentams bus dedikuota visa antroji forumo diena, kurią užbaigs pažintiniai vizitai Klaipėdoje veikiančiose akvakultūros objektuose.


  2022-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt