P0

Verslas

„Klaipėdos nafta“ perka „Independence“ eksploatavimo paslaugas

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-10-14


Valstybės valdoma akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN) paskelbė  plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų (SGD) saugyklos su dujinimo įrenginiu eksploatavimo ir techninės priežiūros paslaugų viešąjį pirkimą. Jis bus atliekamas derybų būdu su išankstiniu kvietimu dalyvauti konkurse. 

„Klaipėdos naftos“ nuotr.

Derėtis numatoma pakviesti tris potencialius rangovus. Jų pasiūlymų laukiama iki lapkričio 28 d. Sutartis su būsimu rangovu bus pasirašyta 5 metams, su galimybe šį terminą pratęsti dar 5 metams.

SGD terminalo įstatymu „Klaipėdos nafta” yra įpareigota nuosavybės teise įsigyti SGD laivą-saugyklą su išdujinimo įranga (FSRU).

AB „Klaipėdos nafta“ teigia, kad nusprendė pasinaudoti išpirkimo galimybe ir įsigyti FSRU „Independence“, kurį perims 2024 m. Antrame 2024 m. ketvirtyje numatomas specialus, kas 10 metų vykdomas, SGD laivo-saugyklos inspektavimas ir atnaujinimas (sausasis dokas), kurį atliks dabartinis FSRU savininkas „Hoegh” ir KN.

2024 m. gruodį, pasibaigus dabartinei nuomos sutarčiai, KN įgis visas FSRU nuosavybės teises. Tada ir pradės veikti naujai sudaryta FSRU eksploatavimo ir techninės priežiūros sutartis.


  2022-10-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt