P0

Kriminalai ir nelaimės

Pareigūnai įspėja apie elektroninėje erdvėje plintantį naują sukčiavimo būdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-14


Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės.

Pasak pareigūnų, susigundžius netikėta „dovana“ ir pradėjus bendrauti su ją siūlančiais asmenimis, pastarieji išvilioja asmeninius ir prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis ir iš patiklių piliečių sąskaitų pasisavina įvairias sumas.

Ketvirtadienį Klaipėdos pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus pagal tokiu būdu nukentėjusių 43 ir 44 metų gimusių moterų pareiškimus. Iš vienos moters banko sąskaitos tokiu būdu buvo pasisavinta 280, iš kitos – 1500 eurų.

Be to, pareigūnai įspėja, kad sukčiai gali užvaldyti ir jūsų paskyrą socialiniame tinkle ir analogiškas „dovanėles“ nusiųsti jūsų draugams ir artimiesiems.

Policijos pareigūnai primygtinai primena būti itin atidžiais, ypač kai reikalaujama atskleisti asmeninius ar elektroninės bankininkystės
duomenis – patariama neatlikinėti jokių nurodymų, prieš tai neįsitikinus, kad tai – ne sukčių pinklės.

Nukentėjus nuo sukčių, ar įtariant ketinimus sukčiauti patariama nedelsiant pranešti policijai per www.epolicija.lt, arba telefonu 112.


  2022-10-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt