P0

Miestas

Sudie, sporto sale! (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-10-14


Penktadienį krito sovietinės sporto salės pastatas Pilies g. 2A 

Ketvirtadienį dar stovėjo apie pusė sienų – jos buvo įveiktos per dieną. Martyno Vainoriaus nuotr.

269,2 tūkstančių eurų vertės sutartį dėl pastato nugriovimo ir automobilių stovėjimo aikštelės praplėtimo su UAB „Kavesta” Klaipėdos savivaldybė pasirašė gegužės 31-ąją. Pagal ją darbai turi būti atlikti per penkis mėnesius nuo statybvietės perdavimo ir priėmimo akto pasirašymo dienos (pastarasis veiksmas turėjo būti padarytas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo sutarties įsigaliojimo). Darbų atlikimo terminas esant tam tikroms sąlygoms gali būti pratęstas ne ilgesniam kaip dviejų mėnesių laikotarpiui.

Naujoji trimis gatvės šviestuvais apšviečiama beveik 40 vietų automobilių aikštelė užims apie 1140 m² ploto. Jos dangų ir jų konstrukcijų sprendiniai bus priderinti prie čia įrengtos prieš keletą metų aikštelės.

Savivaldybei iš Uosto direkcijos perėmus šį pastatą čia buvo įkurdintas Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras. O likusi jo dalis pagal panaudos sutartis buvo perduota Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklai „Žiemys“ ir Ukrainiečių kultūros ir švietimo centrui „Rodyna“.  Vėliau, pastato būklei vis prastėjant, šioms įstaigoms ir asociacijoms savivaldybė rado kitas patalpas. 

1984 m. pastatyto 4 aukštų gelžbetoninių konstrukcijų pastato likimas iš esmės buvo nulemtas dar tuomet, kai Memelio piliavietės teritorija buvo gražinta miestui. Visuose piliavietės bei jos aplinkos restauravimo, regeneravimo bei tvarkybos dokumentuose buvo numatytas šio pastato nugriovimas.

Pagrindinė priežastis – jis yra svetimkūnis ne tik piliavietės gretimybėje, bet ir visame senamiestyje. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija griautiną pastatą nemokamai perdavė savivaldybei – antraip būtų reikėję griauti jai pačiai.

Artūro Šulco nuotr.

Po griaunamu pastatu yra ir slėptuvė. Buvęs Klaipėdos miesto Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Valentinas Greičiūnas pernai dienraščio „Vakarų ekspresas” žurnalistui Denisui Nikitenkai pasakojo, kad tuometinės Bandomosios laivų remonto įmonės vadovai buvo sugalvoję, kad galima nušauti du zuikius: ir slėptuvę pastatyti, ir sporto salę virš jos.

„Sporto sale naudojosi ne tik įmonės darbuotojai: ji buvo visų uostininkų sporto baze, organizuotos spartakiados“, – pasakojo V. Greičiūnas.  


  Miesto straipsnių vidus

  2022-10-14

  5 komentarai “Sudie, sporto sale!”

  1. AvatarDM (IP: 78.62.147.142)

   Super !!! Iškart be to pastato jaukumas atsirado tuoje vietoije. Klaipeda gražieja !!!

  2. AvatarEkspertas (IP: 88.118.3.219)
  3. Avataropapa (IP: 78.57.205.97)

   geda ta srutu angara vadinti sporto sale

  4. AvatarSALYklas (IP: 86.100.17.176)

   Sudie sporto sale, sveika autostovykla. Kaip sako rusai: šylo na mylo

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.15.185.222)

   Penktadienį krito sleptuve karo metu…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt