P0

Uostas ir jūra

„Vandens kelias 55“: situacijų valdymo jūroje mokymai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-14


Nardymo Baltijos jūroje entuziastai šį šeštadienį, spalio 15 d., 12 val. prie laivo „NZ55“ rengia nestandartinių situacijų valdymo laive mokymus „Vandens kelias 55“, pademonstruojant, kaip pasiruošti situacijai, kuri gali ištikti kiekvieną, išplaukusį bet kokia priemone į marias, jūrą ar kitą vandens telkinį.

Laivo „NZ55“ kapitonas Linas Duoblys sako, kad gyvenant prie jūros ir jūrą naudojant ir pramogoms, ir pažinimui, ir verslui, ir kelionėms, būtini įgūdžiai, kurie kritiniu atveju išsaugo gyvybę.

Organizatorių nuotr.

„Teoriškai to neišmoksi, – sako kapitonas. Tu turi nuolat treniruotis: šokti į vandenį, nerti tam tikrą atstumą, lipti virvinėmis kopėčiomis į laivą, laikytis bujos ir t. t. Deja, stichija yra stipresnė už kiekvieną iš mūsų ir kritiniu atveju padeda ne žodžiai, o patirtis, įgūdžiai ir įsisąmonintas suvokimas, kad tik pats atsakai ir už savo, o jeigu pavyksta – ir už kito gyvybę”.

Lietuvoje per pastaruosius metus labai padaugėjo pramoginių laivų, katerių bei burinių jachtų. Tai, kad Lietuva vis labiau prisijaukina jūrą ir tampa jūrine valstybe, turėtų džiuginti. Bet tai tuo pačiu didina ir nelaimių bei rizikingų situacijų vandenyje galimybę.

L. Duoblys, patyręs naras ir Baltijos jūroje vykstančio projekto „Baltic Sea Heritage Rescue Project“ („Baltijos jūros paveldosaugos projektas“) koordinatorius, siekia, kad tokie nestandartinių situacijų valdymo laive mokymai taptų periodiniai, prie jų jungiant ir kitas pagalbą teikiančias organizacijas – gaisrininkus ir pan.

Šeštadienį pratybas ves Egidijus Ežerinskis, profesionaliai nardantis jau 30 metų. E. Ežerinskis yra nardymo asociacijų PADI ir CMAS instruktorius, taip pat Povandeninių techninių darbų instruktorius. 

„Esu išmokęs nardyti ne vieną narą, – sako profesionalas. – Jei norite pajausti, ką reiškia kvėpuoti po vandeniu – turite pamėginti. Jūs pateksite į besvorę terpę, kuri nėra pritaikyta gyventi žmogui – šį pojūtį gali išgyventi tik kosmonautai ir narai. Povandeninėje erdvėje jus supa tyla, kurioje girdimas tik kvėpavimas ir širdies plakimas. Nugalėję pirmąjį jaudulį ir baimę jūs galėsite pamatyti, ką slepia ežerų ir jūrų pasaulis. Augmenija, žuvys, nuskendę laivai… Tik tai … pavojinga, nes tai gali tapti pomėgiu visam gyvenimui”.


  2022-10-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt