P0

Aplinkosauga

Naudotoms padangoms prie konteinerių ne vieta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-18


Klaipėdos miesto savivaldybė primena, kad mieste, kaip ir visoje šalyje, jau daugelį metų galioja ta pati nebereikalingų padangų surinkimo tvarka.

„Svarbiausia taisyklė, kad naudotos padangos negali būti metamos nei į konteinerius, nei paliekamos kiemuose, šalikelėse, prie garažų ar kur nors kitur. Gamtoje išmestos padangos suyra daugiau nei per 100 metų, jų dūlėjimo metu išsiskiria aplinkai žalingos medžiagos. Be to, padangos yra degi atlieka, susikaupus didesniam jų kiekiui gali kilti didelė grėsmė aplinkai ir žmonių sveikatai dėl savaiminių ar tyčinių gaisrų, kurie yra sunkiai užgesinami “, – teigė Rasa Jievaitienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja.

Kur klaipėdiečiai nemokamai gali atiduoti nebereikalingas naudotas padangas?

 1. Padangas įsigijus ir jas keičiant servisuose, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse, senosios padangos iš gyventojų (transporto priemonių naudotojų) turi būti priimamos nemokamai.
 2. Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo nemokamai priimti gyventojo atiduodamas senas padangas, jeigu perkama tiek pat naujų, kiek atiduodama, ir jos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui.
 3. Vienas iš patogiausių būdų atsikratyti senų padangų – jas pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Klaipėdoje veikia 3 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės: Šiaurės pr. 30, Plieno g. 13, Tilžės g. 66A.

KRATC administruojamose aikštelėse per metus vienas klaipėdietis gali nemokamai palikti 5 naudotas lengvojo automobilio padangas. Aikštelėse priimamos tik išmontuotos padangos, o pristatęs asmuo turi pateikti asmens dokumentą arba vairuotojo pažymėjimą.

Aikštelėse padangos priimamos tik iš gyventojų. Juridiniai asmenys padangas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo sutartį.


  2022-10-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt