P0

Aplinkosauga

Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijai – tyrimų kokybės sertifikatai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-18


Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto (KU JTI) Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje jau galima atlikti maksimalaus tikslumo reikalaujančius aplinkos taršos tyrimus. Vakarų Lietuvos regione tai yra vienintelė laboratorija, atliekanti išskirtinius eksperimentinius ir analitinius tyrimus ne tik mokslo ir valstybės reikmėms, bet ir teikianti paslaugas verslo įmonėms, kurioms aktualu stebėti į aplinką patenkančios taršos rodiklius.

KU nuotr.

Leidimą atlikti taršos šaltinių išmetamų ir/arba išleidžiamų į aplinką teršalų bei jų kiekio ore, vandenyje, dirvožemyje laboratorinius tyrimus ir/ar matavimus išdavė Aplinkos apsaugos agentūra. Sertifikatas laboratorijos personalui taip pat suteikia teisę paimti paviršinio vandens, nuotekų, dirvožemio ir dugno nuosėdų mėginius. Anot Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijos vadovo dr. Mindaugo Žiliaus, visa tai liudija ne tik laboratorijoje esančios įrangos kokybę, naudojamų tyrimo metodų tikslumą, bet ir laboratorijoje dirbančio personalo kompetenciją.

Laboratorijoje vykdomų tyrimų sertifikavimo procesas – tęstinis veiksmas, siekiant oficialiai įtvirtinti naujus mokslui ir rinkai aktualius taršos tyrimų metodus.

„Laboratorijoje jau galime atlikti ftalatų, fenolių, maistmedžiagių, anijonų, biocheminio ir cheminio deguonies, skendinčių medžiagų, kai kurių metalų ir fiziko-cheminių parametrų (deguonies, elektros laidžio, pH) tyrimus ir jų rezultatai bus pripažįstami visose Lietuvos kontroliuojančiose institucijose. Siekdami patenkinti mokslo, valstybės bei regiono verslo subjektų lūkesčius, drauge su komanda tęsiame metalų ir naujai atsirandančių teršiančių medžiagų tyrimų sertifikavimą, naujų metodų vystymą ir rengiamės savo paslaugas akredituoti“, – pranešime pažymi M. Žilius.

Laboratorijos vadovo teigimu, tyrimų sertifikavimo ypač laukė šio regiono verslo subjektai, kuriems privalu nuolat atlikti sertifikuotus vandens bei nuotekų cheminius tyrimus. Galimybė visa tai atlikti Klaipėdoje taupo užsakovų laiką ir lėšas.

INFORMACIJA

KU Jūros tyrimų institute veikia keturios laboratorijos – Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos, Mechanikos ir jūrų inžinerijos, Vandens transporto ir oro taršos bei Žuvininkystės ir akvakultūros. Visos jos aprūpintos šiuolaikine įranga, su kuria dirba aukščiausios kvalifikacijos personalas bei savo tyrimus atliekantys mokslininkai. Laboratorijose atliekami ir valstybės institucijoms bei verslui reikalingi tyrimai.


  2022-10-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt