P0

Kultūra

Pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl „Sūduvio“ (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-19


Spalio 21 d., penktadienį, 10.30 val., Klaipėdoje, laive-muziejuje M52 „Sūduvis“, bus pasirašyta Lietuvos jūrų muziejaus ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimo sutartis.

Liepą pradėjęs veikti unikalus muziejus po atviru dangumi jau tapo vienu populiariausiu klaipėdiečių ir miesto svečių lankymo objektu. Jį jau aplankė daugiau nei 10 tūkst. lankytojų.

„Sūduvis” Jūrų muziejui perduotas liepos mėn. Palmiros Mart nuotr.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, sutartis pasirašoma, siekiant visuomenei pristatyti Lietuvos Karinių jūrų pajėgų istoriją bei su ja susijusį kultūros paveldą, plėtoti patriotinį ugdymą vykdant bendras veiklas bei puoselėjant ir įveiklinant muziejui perduotą laivą M52 „Sūduvis“.

„Tiek muziejus, tiek Karinės jūrų pajėgos sieks įgyvendinti bendrai numatytas veiklas istorinio paveldo išsaugojimo, Karinių jūrų pajėgų reprezentavimo, sklaidos, patriotinio ugdymo, kultūros edukacijos, viešinimo bei kitose, abiem pusėms naudingose, srityse”, – sakė muziejaus vadovė.

Muziejus įsipareigoja Karinėms jūrų pajėgoms, Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovei ir Karinių jūrų pajėgų karininkų klubui suteikti galimybę naudotis laivu reprezentaciniais tikslais: organizuojant karių priesaikos ir kitas karines ceremonijas, priėmimus, susirinkimus, edukacinius renginius ar darbinius susitikimus.

Karinių jūrų pajėgų organizuojamų reprezentacinių renginių metu, taip pat minint atmintinas datas: liepos 4 d. – Karinių jūrų pajėgų atkūrimo, rugpjūčio 1 d. – Lietuvos karo laivyno įkūrimo ir lapkričio 23 d.  Lietuvos kariuomenės dieną, Karinės jūrų pajėgos kels ant laivo M52 „Sūduvis“ priekinio ir galinio vėliavų stiebų Lietuvos valstybės istorinę ir Karinių jūrų pajėgų vėliavas. Taip pat sutarta dėl konsultacijų planuojant bendrus renginius, laikinas ar nuolatines ekspozicijas ir parodas.

Dabar laivas-muziejus dirba penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais, edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos iš anksto užsiregistravus vedami ir kitomis dienomis.


  2022-10-19

  2 komentarai “Pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl „Sūduvio“”

  1. AvatarTos čia ir paveldas (IP: 188.69.55.13)

   Militaristinis šlamštas

  2. AvatarAnonimas (IP: 84.15.184.223)

   Prašome patraukti laivą muziejų i tam tinkamesne vietą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt