Pasitiks iš Irako grįžusius karius

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-10-19

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje spalio 20 d., ketvirtadienį, 11.30 val., vyks karių, grįžusių iš misijos Irake, pasitikimo ceremonija. Karius pasveikins krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas, Lietuvos kariuomenės padalinių vadai, savivaldybės atstovai, karių artimieji.

LDK Butigeidžio dragūnų bataliono karių pagrindu suformuotas Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrys grįžo iš NATO misijos Irake, kurios tikslas – sustiprinti Irako kariuomenę ir saugumo institucijas, įgalinti jas kovoti su terorizmu, užkirsti kelią grupuotės „Islamo valstybė“ veiklai Irake ir stabilizuoti šalį. 34-ių grįžusių Lietuvos karių būrys tarnavo šioje nekovinėje operacijoje keturis mėnesius.

Lietuvos kariai Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje vykdė bazėje ir už bazės ribų irakiečių karius rengiančio NATO personalo apsaugą. Ši užduotis buvo atliekama siekiant apsaugoti NATO mokymo personalą nuo grupuotės „Islamo valstybė“ išpuolių.

INFORMACIJA

Lietuva pradėjo dalyvauti šioje NATO mokymo misijoje Irake 2019 m. pradžioje. Šiais metais Danija priėmė sprendimą sustabdyti dalyvavimą misijoje, todėl naujų karių rotacijų nebeplanuoja ir Lietuva.

Dalyvavimas tarptautinėse operacijose išlieka svarbia Lietuvos įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemone, stiprinančia NATO kolektyvinę bei ES bendrąją saugumo ir gynybos politikas, JT taikos palaikymo pastangas, daugiašalį ir dvišalį karinį bendradarbiavimą. Lietuva šiuo metu tęsia dalyvavimą septyniose tarptautinėse operacijose ir mokymo misijose.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda ketinimus pakeisti jūrines sienas sieja su Rusijos platesnio masto veiksmais prieš NATO

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje - Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikimai

Šią savaitę, gegužės 21–23 d., Palangoje vyks Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų ir gynybos politikos direktorių susitikimai. Taip ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This