Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su Baroti šeima

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-10-20

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia susitikimus su kūrėjais ir spalio 27 d. 18 val. penktame rudens ciklo renginyje pakvies į pokalbį su kūrėjų šeima – keramiku Isroildžon Baroti ir galerininke Andželika Baroti. Apie kūrybą ir kūrėjo tapatybės paieškas, meno investiciją, gimtųjų namų ilgesį bei dviejų kūrėjų buvimą kartu ryškią Klaipėdos kultūrinio gyvenimo porą renginio metu kalbins dr. Tomas Kiauka.

„Isroildžono Baroti darbai išsiskiria emocionalia rytietiško kultūrinio klodo patirtimi. Ji veriasi faktūrų, ornamento ir, svarbiausia, spalvos segmentuose. Tačiau, kuriant dekoratyvinius objektus, net monumentalias skulptūras-instaliacijas, autoriaus kilmė neužgožia lietuviškųjų tradicijų pažinumo – abiejų kultūrų vertybinis pamatas skleidžiasi archainių, temų, formų, ženklų panaudojime”, – apie išskirtinį menininko braižą ir raiškos būdus yra sakiusi menotyrininkė Goda Giedraitytė.

Tuo tarpu pastarojo dešimtmečio autoriaus kūrybos parodose „(Inte)gracija“, „Ke(de)lionės” – šioji surengta kartu Tomu Kiauka – keramikas bando pasidalinti asmeninėmis patirtimis bei įžvalgomis, pafilosofuoti sudėtinga nūdienos konfliktų, priešpriešų ir, tuo pačiu, nuostabaus kitimo, prisitaikymo ar net atsinaujinimo tema.

Prieš daugiau nei 40 metų iš tolimos Tadžikijos į Vilniaus dailės akademiją atvykęs studijuoti I. Baroti ne tik liko Lietuvoje, sukūrė šeimą, bet ir labai greitai įsiliejo į kūrybinį Lietuvos ir Klaipėdos gyvenimą.  Už  aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo stiprinimą bei asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką menininkas yra apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Už nuopelnus kultūrai ir Klaipėdos miesto vardo garsinimą I. Baroti suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas, o dailininko darbai pripažinimo sulaukia ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Danijos, Olandijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos, Indijos ir kitų šalių meno galerijose.

Andželika Baroti  – viena ryškiausių Klaipėdos kultūros bendruomenės narių, jau 30 metų vadovauja Baroti galerijai, tapusiai kone reiškiniu uostamiesčio meno rinkoje ir įliejančiai reikšmingos dinamikos į kultūrinį Vakarų regiono gyvenimą.

Susitikimas vyks spalio 27 d., 18 val., viloje „Ramybė“, Vytauto 54, Palanga. Renginys nemokamas, bet dėl riboto vietų skaičiaus prašoma registruotis el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt arba tel. 8 698 16053.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Joninių išvakarėse - istorinės žinutės iš Palangos burmistro Jono Šliūpo

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją artėjant Joninėms priminti pirmąjį Palangos miesto burmistrą ir to meto vardines. Birželio 22 d., ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Regionas

Ekskursijų metu vėl ieškos Palangos burmistro ženklų

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dienomis, 14.30 val., kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono ...
2024-05-31
Skaityti daugiau

Regionas

Vėl organizuos istorijų pasakojimo dirbtuves vaikams: kviečia registruotis

Šią vasarą, liepos 8–11 d., Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus vėl kvies į dienos stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This