P0

Verslas

„Klaipėdos nafta” teiks plaukiojančio SGD terminalo valdymo paslaugas Vokietijoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-20


Vokietijos energetikos kompanija „Uniper“ pasirinko naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorę „Klaipėdos naftą” (KN) teikti valdymo paslaugas Šiaurės jūros pakrantėje statomam Vilhelmshafeno suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui.

Terminalo sprendinys paremtas plaukiojančio laivo-saugyklos (FSRU) technologija, kurį projektui, kaip ir Lietuvoje, pristatys ir eksploatuos norvegų kompanija „Hoegh LNG“. Projektinis terminalo metinis pajėgumas – 7,5 mlrd. kub. m gamtinių dujų, o tai atitinka daugiau nei 8% Vokietijos dujų poreikio 2021 metais.

Valdymo paslaugas Vilhemshaveno SGD terminale KN preliminariai planuoja teikti iki 2024 m. kovo 31 d. Į šių paslaugų apimtį patenka dujų apskaitos sistemos bei terminalo komercinėms operacijoms būtinos IT infrastruktūros sukūrimas ir veikimo užtikrinimas. Lietuvos bendrovė kompanijai „Uniper“ taip pat padės pasirengti komercinėms logistikos operacijoms, teiks pagalbą dėl veiklos taisyklių, įskaitant atviros prieigos modelio pritaikymą, konsultuos dėl pajėgumams terminale rezervuoti reikalingų procedūrų parengimo bei teiks kitas kliento poreikius atitinkančias komercines terminalo valdymo paslaugas.

Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius, pažymi, kad šia sutartimi verčiamas dar vienas svarbus tarptautinės SGD projektų vystymo veiklos puslapis.

„Sėkmingai įgyvendintas SGD terminalo projektas Lietuvoje, saugus ir patikimas SGD terminalo Brazilijos Açu uoste eksploatavimas bei prisidėjimas prie kelių kitų SGD projektų pasaulyje leido mums susikurti tarptautinį žinomumą ir įtvirtinti KN, kaip profesionalaus ir patikimo SGD terminalų operatoriaus bei projektų vystytojo įvaizdį pasaulio žemėlapyje. Džiaugiamės, kad turėsime galimybę turimas unikalias kompetencijas bei žinias perteikti ir Vokietijai, kuri, siekdama sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, šiemet sparčiai imasi plaukiojančių SGD terminalų statybos plėtros. Tikimės, kad sutartis dėl Vilhemshaveno SGD terminalo komercinio valdymo leis sustiprinti mūsų pozicijas Europos SGD terminalų rinkoje“, – pranešime pažymi D. Šilenskis.

KN vadovas pažymi, kad bendrovė ir toliau nuosekliai laikosi savo strateginės krypties būti pirmuoju pasirinkimu klientams, plėtojantiems SGD terminalus visame pasaulyje.

Besiplečiančioje SGD rinkoje KN nuolat ieško naujų galimybių įsitraukti į tarptautinius SGD projektus. Bendrovė iki šiol prisidėjo prie daugiau nei 10 skirtingų SGD projektų visame pasaulyje.

„SGD terminalo Vilhelmshafene statyba yra svarbus indėlis užtikrinant dujų tiekimą Vokietijai ir Europai. Džiaugiamės, kad turėdami tokį patyrusį partnerį kaip KN, galime kartu užtikrinti Vokietijos nepriklausomybę nuo vienašališko energijos tiekimo”, – cituojamas ir dr. Christianas Janzenas, SGD terminalo Vilhelmshafene projekto vadovas.

INFORMACIJA

Vilhelmshafeno mieste – Žemutinės Saksonijos žemės šiaurėje, prie Jadės įlankos Šiaurės jūroje, „Uniper“ statomas SGD terminalas yra toliausiai Vokietijoje pažengęs ir pirmasis plaukiojančio SGD terminalo projektas. Terminalą siekiama pastatyti per rekordiškai trumpą laiką ir jau šią žiemą pradėti jo eksploataciją bei gamtinių dujų tiekimą šaliai.


  2022-10-20

  Vienas komentaras apie “„Klaipėdos nafta” teiks plaukiojančio SGD terminalo valdymo paslaugas Vokietijoje”

  1. AvatarKeistas (IP: 88.119.136.56)

   Keistas sprendimas, pati KN ieško operatoriaus kas valdys jos SGD terminalą, kai jis pereis į Lietuvos nuosavybę, o kartu bando pretenduoti valdyti tokį pat terminalą Vokietijoje ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt