P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija – mokslininkui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-21


Devintus metus iš eilės organizuojamo „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendijos konkurso 4000 eurų laimėjo Klaipėdos universiteto dėstytojas ir mokslininkas Paulius Rapalis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Turiu dėkoti likimui, kad visus tuos aštuonis metus, visas tas aštuonias premijas turėjau garbės įteikti jauniems, perspektyviems, ambicingiems kūrėjams, kurie nė vienas nenuvylė nei Klaipėdos, nei „Švyturio“, nei Lietuvos. Linkiu ir tikiu, kad ta pati tradicija tęstųsi ilgai. Šiais metais, kiek žinau, kalbant apie šį šešetuką, kurį netrukus čia pamatysime, jis turi ryškų akademinį akcentą. Akademinį sietiną su Klaipėdos universitetu. Man tai skamba glostančiai širdį“, – penktadienio popietė vykusio renginio metu sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Dėl stipendijos konkurse varžėsi 22 aktyvūs ir iniciatyvūs uostamiesčio ir Klaipėdos rajono gyventojai, iš kurių į finalą pateko 6 kandidatai: P. Rapalis, Viktor Kulakov, Vestina Gustienė, Toma Dabulevičienė, Rita Gikarienė ir Giedrė Radzevičienė bei Osvaldas Gedrimas.

Nugalėtojas P. Rapalis yra Klaipėdos universiteto Jūrų inžinerijos katedros mokslininkas ir dėstytojas, technologijos mokslų daktaras, transporto inžinerijos doktorantų vadovas, Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vedėjas. Savo tyrimais ir inžinerinėmis inovacijomis mokslininkas prisideda prie uostamiesčio aplinkos gerinimo, naujos inžinierių ir mokslininkų kartos rengimo laivybos, uostų bei jūrų energetikos iššūkiams įveikti.

Paulius tikino nė viename etape negalvojęs apie pergalę, todėl kur panaudos laimėtą stipendiją dar nenusprendė.

„Nuoširdžiai dėkoju už šitą įvertinimą. Man labai netikėta ir džiugu“, – teigė nugalėtojas.

Bendrovės „Švyturys-Utenos alus” vadovas Rolandas Viršilas savo ruožtu žadėjo, kad ši tradicija pagerbti bei paskatinti jaunuosius talentus ir toliau bus tęsiama.

INFORMACIJA

Nuo 2014 m. vykstančiuose stipendijos konkursuose „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatų vardą jau pelnė pianistė Adelė Daunoravičiūtė, Klaipėdos muzikinio teatro solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, mokslininkas Žydrūnas Lukošius, elektra varomo katamarano kūrėjas Tomas Vėlius, mokslininkė dr. Greta Gyraitė. 

Miesto straipsnių vidus


  2022-10-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt