P0

Regionas

Rastos prieš 45 metus pavogtos vertingos skulptūrėlės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-24


Kultūros paveldo departamento (KPD) specialistai aptiko parduodamas dvi dar 1977 m. pagrobtas Kultūros vertybių registre registruotas vertybes.

Departamentui kartu su ekspertais patikrinus ir įvertinus turimus duomenis, nustatyta, kad parduodamos XIX amžiaus dvi medinės skulptūros – Marijos Sopulingosios ir angeliuko, kurias dar 1977 m. iš Kretingos rajone esančios koplytėlės pavogė nežinomi asmenys.

KPD, aptikęs prieš 45 metus pagrobtas parduodamas vertybes, sustabdė jų pardavimą bei kreipėsi į teisėsaugos institucijas, tačiau ikiteisminis tyrimas dėl suėjusios senaties pradėtas nebuvo.

Departamento atstovams susisiekus su skulptūrų savininku, pastarasis paaiškino, jog skulptūrėles jis paveldėjo iš savo mirusio giminaičio, o iš kur pastarasis jas buvo gavęs, nežino. Dabartinis skulptūrėlių valdytojas geranoriškai jas perdavė KPD.

Atlikus būtinas procedūras, vertybės turėtų būti perduotos parinktam muziejui, kur jos bus prieinamos visuomenei.

KPD pažymi, jog prekiauti Kultūros vertybių registre registruotomis vertybėmis nėra draudžiama, tačiau prieš ketinant jas įsigyti siūloma pasitikinti atnaujintame elektroniniame dingusių Lietuvos kilnojamųjų kultūros vertybių sąraše.


  2022-10-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt