P0

Kriminalai ir nelaimės

Sutuoktiniai bus teisiami dėl kyšio už fiktyvius skiepus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-25


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl papirkimo siekiant neteisėtai gauti COVID-19 vakcinaciją patvirtinantį įrašą pareikšti sutuoktinių porai iš uostamiesčio. Moteris taip pat kaltinama disponavusi suklastotu dokumentu, o dar trys asmenys – padėję duoti kyšį už fiktyvios vakcinacijos įrašus esveikatoje.

Tyrimo duomenimis, Klaipėdoje gyvenantys sutuoktiniai, veikdami bendrininkų grupėje, 2021 m. vasarą papirko vienos privačios gydymo įstaigos darbuotojus, kad jie padarytų tikrovės neatitinkančius įrašui apie paskiepijimo nuo COVID-19 faktą. Įtariama, kad už 2 asmenų – kaltinamosios ir jos sūnaus – netikrus COVID-19 vakcinacijos įrašus galėjo būti perduotas 1000 eurų kyšis.

Atliekant tyrimą gauta duomenų, jog kaltinamoji, pasinaudojusi neteisėtai gautu galimybių pasu, pateko į vieną Klaipėdos mieste esantį prekybos centrą.

Trims sutuoktinių bendrininkams, kurie, įtariama, tarpininkavo perduodant kyšį gydytojams, pareikšti kaltinimai dėl padėjimo papirkti.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, ikiteisminį tyrimą byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai.


  2022-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt