Savivalda pagaliau imsis tvarkyti neprižiūrimą pastatą

Fotoreportažai, Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-10-26

Klaipėdos savivaldybė ieško rangovų jau kurį laiką nenaudojamam administracinės paskirties pastatui Kalvos g. 4. rekonstruoti – čia numatoma įrengti bendruomeninius vaikų globos namus, skirtus vaikams su negalia.

Iš išorės gana gerai atrodančio 1946 m. iškilusio pastato sklypas jau senokai apleistas ir neprižiūrimas, čia šeriamos benamės katės. Tai kelia šalia gyvenančių klaipėdiečių nuostabą bei pasipiktinimą tokiu neūkiškumu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

2002-2008 m. pastate veiklą vykdė Ukrainos garbės konsulas Rimandas Stonys, 2011-2014 metais jį nuomojosi Lenkijos Respublikos garbės konsulas Tadeusz Maciol. 2016-aisiais Klaipėdos savivaldybe sudarė panaudos sutartį su savo valdoma VšĮ „Klaipėdos šventės”, bet paaiškėjus, kad reikia keisti šio pastato stogą, o tai pareikalautų nemažai investicijų, įstaiga atsisakė planų įkurti šiame name.

2020 m. UAB „Progresyvūs projektai“ savivaldybės užsakymų parengė rekonstrukcijos projektą. Pagal patvirtintą techninį darbo projektą darbams atlikti yra numatyta 15 mėnesių.

Pastate bus įrengti trys nepereinami miegamieji – individualios veiklos kambariai (vienas miegamasis skirtas dviem vaikams) ir du nepereinami miegamieji – individualios veiklos kambariai (miegamasis skirtas vienam vaikui). Kiekviename pastato aukšte bus įrengta po vieną higienos patalpą, pritaikytą vaikams su negalia. Taip pat –  virtuvė, valgomieji, poilsio kambariai. Valgomajame prie stalo galės vienu metu galės susėsti ne mažiau kaip 10 asmenų, poilsio kambarys bus skirtas vaikų bendravimui, žaidimams. 

Projektuotojų vizualizacija

Pastatas patenka į registruotos kultūros vertybės Klaipėdos miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu teritoriją. Tačiau pristatant visuomenei rekonstrukcijos sprendinius viešame svarstyme nedalyvavo nė vienas asmuo. 

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Kaipgi be jo?*

Spyglys šeštadienį po vidurdienio apsidžiaugė pagaliau išvydęs ir išgirdęs mūsų miestelio savivaldybės valdomos VšĮ „Klaipėdos šventės“ užsakymu sukurtą Jūros šventės ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Miestas

Pristato Jūros šventės himną

Likus savaitei iki didžiausio vasaros renginio Jūros šventės, kuri šiais metais mini savo gimimo 90-metį, renginio organizatorius – viešoji įstaiga ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Spyglys

„Ne vaikų žaidimo, o vaikų žalojimo aikštelė”*

Maždaug taip vaikų žaidimo aikštelę Dangės skvere apibūdino vienas į uostamiestį su vaikais vis atkeliaujantis pilietis. Nes ant šios aikštelės ...
2024-07-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This