P0

Regionas

Filmo „Senis prie jūros“ pristatymas Palangoje (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-27


Lapkričio 5 d., šeštadienį, 16 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros” pristatymas. 17 val. knygos pristatymas.

Spalio 18-ą dieną profesoriui V. Landsbergiui sukako 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą.

Filmas „Senis prie jūros“ – tai asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.

Tačiau filmas ne apie praeitį ar kažkada nutikusias politines sėkmes bei nesėkmes, o apie dabartį. Brandaus, valingo, pasiutusiai užsispyrusio žmogaus portretas, nepalaužiamo, skaidraus ir aiškaus mąstymo netgi senatvės laikotarpyje. Filmas apie tai, kokia nūnai kasdienybė buvusio atkurtos valstybės vadovo, esančio pensijoje, bet iš tiesų niekada joje nesančio ir net neplanuojančio išeiti į pasyvesnį, atostoginį laiko praleidimo būdą. Ypač dabar, Rusijos karo prieš Ukrainą reikaluose.

Filme žiūrovas pamatys ir kitokį, viešai publikai nematomą „naminį“ Vytautą Landsbergį – vis labiau rimstantį, filosofiškai apibendrinantį bendražmogiškuosius patirties dalykus, prisimenantį išėjusius amžinybėn artimuosius, ypač mamą ir žmoną Gražiną, eiliuojantį, verčiantį Rabindranatą Tagorę, besidžiaugiantį buvimu su proanūkiais ar vienatvėje, vaikštinėjantį čiurlioniškų pasaulių pakraščiais, savo sielos pajūriais.

Renginys nemokamas.


  2022-10-27

  4 komentarai “Filmo „Senis prie jūros“ pristatymas Palangoje”

  1. Avatarstasele (IP: 86.38.73.44)

   labai dziaugiuosi,kad galiu ,dar paklausyti ir pamatyti V.JANSBERGI, anesusi Lietuvai laisves , ir siaip beribius klodus gerio..siekio isplesti zinias, kad yra tokia salis LIETUVA nusimetusi vergoves pancius,gyva alsuojanti laisves veju, turinti isugdytu daug izymiu zmoniu,-moksliniku ,-garsinanciu Lietuva, krepsini, tenisa irkluotojus ,plaukikusw,zmones mylincius savo sali .

  2. AvatarBerta (IP: 86.38.75.118)

   Neeilinio gabumų žmogus. Tikras Lietuvos patriotas. Tokių žmonių mažai.

  3. AvatarAnonimas (IP: 78.56.191.181)

   Reti šlikštumo tas senis.

  4. AvatarAr galima ji nereklamuoti (IP: 90.131.45.115)

   Pikina nuo konservu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt