Klaipėdos SGD terminalui – aštuoneri

Verslas

Spalio 27-ąją minimos dvi simbolinės sukaktys – prieš aštuonerius metus į Klaipėdą atplaukė „Independence“. Dar po trejų metų tą pačią dieną Klaipėdoje veiklą pradėjo SGD paskirstymo stotis, papildžiusi SGD vertės grandinę Baltijos regione. Per aštuonerius veiklos metus Klaipėdos SGD terminalas ne tik užtikrino gamtinių dujų tiekimo saugumą Lietuvai ir regionui, bet ir Lietuvos dujų vartotojams leido sutaupyti 140–150 milijonų eurų kasmet. Tuo tarpu prie terminalo kaštų išlaikymo nuo šiol lygiai proporcingai prisideda visi terminalo naudotojai regione.

Terminalo Klaipėdoje suteikiamas dujų tiekimo lankstumas, kainų skaidrumas, nepriklausomybė nuo vieno tiekėjo, prieiga prie tarptautinių dujų rinkų bei naujų verslo galimybių plėtra tapo svarbiais veiksniais viso regiono SGD rinkos plėtrai. Tuo tarpu Rusijai užpuolus Ukrainą, Lietuva viena pirmųjų Europoje galėjo atsisakyti rusiškų dujų, o SGD terminalas tapo reikšmingiausia gamtinių dujų importo alternatyva ne tik Lietuvai, bet ir kaimyninėms šalims.  

Per aštuonerius veiklos metus SGD terminalo paslaugomis naudojosi įmonės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Norvegijos. SGD terminalas ne tik plėtė klientų skaičių ir veiklos apimtis, bet ir drauge su paskirstymo stotimi užtikrino, kad gamtinės dujos pasiektų net ir toliau nuo magistralinių dujotiekių esančius vartotojus. 

Aštuntaisiais terminalo veiklos metais buvo priimti sprendimai garantuojantys aukštą SGD terminalo užimtumą ateinantiems dešimčiai metų ir užtikrinantys, kad visi terminalo naudotojai proporcingai vienodai prisidėtų prie jo išlaikymo. Skaičiuojama, kad 2022–2032 m. ilgalaikiai terminalo naudotojai iš kitų regiono šalių už terminalo paslaugas sumokės apie 170 mln. eurų ir tai kasmet sudarys apie 40 proc. metinių SGD terminalo kaštų. Dalis, kuria prie terminalo metinių kaštų dengimo prisidės SGD terminalo naudotojai, gali didėti kasmet, priklausomai nuo metinių pajėgumų paskirstymo procedūrų rezultatų. Jau šiais metais atnaujinus SGD terminalo kainodarą, Lietuvos vartotojai nebemoka saugumo dedamosios dalies už SGD terminalo infrastruktūros išlaikymą.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Rengs specialistus SGD terminalui

Trečiadienį tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „KN Energies“ (KN), suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ techninė operatorė UAB „Hoegh ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Verslas

Pasirašyta sutartis dėl „Independence“ techninio operatoriaus

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ pranešė, kad pasirašė sutartį su UAB „Hoegh LNG Klaipėda“, pagal kurią ši bendrovė tampa suskystintųjų ...
2024-03-29
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos SGD terminale - išskirtinė operacija

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ pranešė, kad jos valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale Klaipėdoje vyko neeilinė perkovos operacija: iš ...
2024-01-19
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This