P0

Regionas

Duotas startas mokyklos-darželio statyboms Trušeliuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-28


Per ateinančius trejus metus Trušeliuose iškils nauja mokykla-darželis, kur bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų, taip pat čia veiks biblioteka, gyventojams bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui. Penktadienį savivaldybės sklype, kur 2026 metais ir stovės naujasis daugiafunkcis centras, oficialiai paskelbta būsimų darbų pradžia.

„Tai, kad šiandien jau galime spausti ranką privačiam investuotojui ir rangovams, kurie statys Sendvario daugiafunkcį centrą, – ilgo ir sunkaus visos mūsų Savivaldybės darbo rezultatas. Kadangi projektas įgyvendinamas viešos ir privačios partnerystės būdu, jėgas turėjo sutelkti įvairių sričių administracijos specialistai, Centrinė projektų valdymo agentūra. Prie šio projekto dirbome daugiau nei 2 metus, todėl išties turime kuo džiaugtis, ką švęsti – Sendvario seniūnijoje turėsime naują modernią mokyklą-darželį, kur ugdysis 230 darželinukų ir 550 mokinių“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Savivaldybei priklausančiame 3,7 ha žemės sklype Trušeliuose bus statomas apie 8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame veiks 3 lopšelio, 6 ikimokyklinio ugdymo bei 3 priešmokyklinio ugdymo grupės, 8 pradinio ugdymo klasės, universali sporto salė, treniruoklių salė, kultūros salė su pagalbinėmis patalpomis, įrengtos bibliotekos patalpos.

Taip pat bus sukurta visa reikalinga lauko infrastruktūra su mini futbolo, rankinio aikštele, krepšinio ir tinklinio, lauko teniso ir padelio aikštelėmis, lengvosios atletikos užsiėmimams reikalinga infrastruktūra, lauko treniruokliais ir kt.

„Sutartį pasirašėme 15-ai metų. Per trejus metus daugiafunkcis centras turės būti suprojektuotas ir pastatytas, o likusius 12 metų privačiam investuotojui, kuris ir pastatys mokyklą-darželį, mokėsime po daugiau nei 2 mln. eurų per metus. Tai visam rajonui svarbus projektas, kurio eigą nuo pat pradžios sekė Centrinės projektų valdymo agentūros specialistai, ačiū jiems už tai. Tikiuosi, kad visas procesas, kaip ir iki šiol, vyks sklandžiai, laiku ir po trejų metų susirinksime į daugiafunkcio centro atidarymą“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Partnerystės sutartis sudaryta su specialiai šiam projektui sukurta įmone UAB „Sip 3“. Įstatinį kapitalą finansuoja „ORION Social Infrastructure Fund“, investicijas finansuos komercinis bankas. Generalinis rangovas – UAB „Infes“. Objekto priežiūros paslaugas (valymas, techninė, teritorijos priežiūra) vykdys UAB „Corpus A“.

Pasak investicijų valdymo įmonės UAB „Orion Asset Management“, valdančios „ORION Social Infrastructure Fund“ fondą, atstovo Manto Skipičio, būsimas daugiafunkcis centras bus modernus bei atitiks ne tik darželinukų ar mokinių, bet ir bendruomenės lūkesčius, o atsinaujinančios energetikos integruoti sprendimai prisidės prie žymiai mažesnių išlaikymų sąnaudų ateityje.

„Projektas Sendvario daugiafunkcis centras visų pirma yra investicija į vaikų ir mūsų ateitį. Ši investicija yra nuoseklaus darbo rezultatas įgyvendinant „ORION Social Infrastructure Fund“ fondo strategiją plėtoti socialinės gerovės kūrimą derinant su ekonomine nauda. Mūsų visa komanda taip pat nori padėkoti visai Klaipėdos rajono savivaldybės vadovybei ir Administracijos komandai bei CPVA už labai profesionalų ir kokybišką bendradarbiavimą konkurso metu. Tikime, kad projekto įgyvendinimas vyks sklandžiai, pagal planą ir vaikai į naują darželį bei mokyklą galės eiti jau 2026 metais“, – sako Mantas Skipitis.


  2022-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt