P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Rodys filmus apie Kretingą ir Karklę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-28


Lapkričio 4 d. 17 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į filmų ciklo „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ pirmąją peržiūrą, kurios metu bus parodyti filmai „Prūsiškoji Kretinga“ ir „Pasikeitusi Karklė“. Filmų režisierė Dalia Kiseliūnaitė. Renginys nemokamas.

„Prūsiškoji Kretinga“ papasakos apie nedidelį Kretingos rajono kampelį, kuris šimtmečiais buvo „prie rubežiaus“ ir priklausė ne Žemaitijai, o Prūsijos Lietuvai. Lydimi istoriko Juliaus Kanarsko, žiūrovai lankys Egliškių ir Valėnų piliakalnius, nuo kurių prasidėjo Kretingos istorija, grožėsis upės vaizdais, aplankys Bajorus, prisimins čia buvusius kaimus ir jų vardus ir kt.

Tuo metu filmas „Pasikeitusi Karklė“ ne tik nukels į gausiai lankomas Karklės kaimo vietas, bet ir pasakos apie tai, ko čia žiūrovai nebemato. Kas ir kodėl pakeitė senąją Karklę? Gal atspėsite, paklausę karkliškių palikuonės Ernos pasakojimo? Kodėl iš žemėlapių dingo vienas iš seniausiai mūsų kraštuose minimų kaimų Nemirseta? Kur Anaičiai? Kunigas Reincholdas Moras žiūrovus pavedžios po jo tėvų ir senelių gimtinę, skambės šio krašto dainos. ir kt.

Filmų operatorius Nerijus Jankauskas, montuotojas Dalius Sakavičius, kompozitorius Vladimiras Konstantinovas.

Kitos filmų ciklo peržiūros planuojamos lapkričio 9, 16 d. 17.30 val. Plačiau – čia.

Ciklas sukurtas įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.


  2022-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt