P0

Kultūra

Atidaroma Povilo Gaidžio atminimui skirta paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-31


Lapkričio 4 d., penktadienį, 16 val. Klaipėdos dramos teatre vyks legendinio režisieriaus Povilo Gaidžio (1937–2021) atminimui skirtos archyvinių fotografijų parodos atidarymas. Ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas, režisierius, kino ir teatro aktorius P. Gaidys visą savo gyvenimą susiejo su Klaipėda ir miesto kultūra.

Vieni paskutinių P. Gaidžio spektaklių „Elzės žemė“ (pagal J. Pulinovič) ir „Kalėdos Kupjelų namuose“ (pagal E. de Filippo) tebėra populiarūs Klaipėdos dramos teatro repertuare. Režisierius per savo gyvenimą iš viso sukūrė daugiau nei 80 spektaklių.

Vyriausiuoju teatro režisieriumi P. Gaidys tapo 1963 m., jis į vieningą kūrybinį ansamblį suvienijo dvi skirtingas tuo metu teatre buvusias trupes ir ėmė formuoti brandų repertuarą, per jį ir naują uostamiesčio žmonių požiūrį į teatro meną. Ne vienas P. Gaidžio režisuotas spektaklis sulaukė nemažo rezonanso, tarp jų ir spektakliai pagal Justino Marcinkevičiaus trilogiją: „Mindaugas“ (1969), „Mažvydas“ (1976), „Katedra“ (1980).

P. Gaidys ne tik režisavo, bet ir pats vaidino televizijoje bei kine. Be to, ilgus metus dėstytojavo dabartiniame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete. Šiuo metu Klaipėdos dramos teatro trupėje dirba aktoriai iš keturių P. Gaidžio ruoštų laidų.

Už nuopelnus Lietuvos teatrui ir kultūrai P. Gaidžiui skirta Lietuvos valstybinė premija, jis taip pat apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi. 2005 m. režisieriui buvo suteiktas Klaipėdos miesto kultūros magistro vardas.

Klaipėdos dramos teatro antro aukšto fojė parodoje režisieriaus atminimui bus galima pamatyti įvairių archyvinių fotografijų iš teatro gyvenimo, asmeninių kadrų. Šalia fotografijų taip pat bus eksponuojami ypatingi objektai – 15 pjesių tekstai, pagal kuriuos P. Gaidys režisavo spektaklius, juose liko režisieriaus pastabos, žymos, komentarai – maži didžiulės asmenybės kūrybinio proceso pėdsakai.

Parodos lankymas nemokamas. Ji veiks iki lapkričio 29 d. Aplankyti bus galima teatro skaityklos darbo valandomis ir prieš spektaklius.

Kultūros straipsnių vidus


  2022-10-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt