Klaipėdiečiai jau džiaugiasi atnaujintu molu (1)

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-10-31

Klaipėdiečius ir miesto svečius jau pirmadienį pasitinka atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje. Uosto įplauką nuo bangų saugantis bangolaužis atlieka ir kitą, socialinę, funkciją – tai gyventojų mėgiama pasivaikščiojimų vieta.

Uosto direkcijos nuotr.

Bangolaužių rekonstrukciją vykdantys rangovai atnaujino šiaurinio molo dangas bei sienutę, sutvarkė ten esančias komunikacijas. Kaip ir planuota, po laikinų ribojimų gyventojai jau gali pasivaikščioti ant šiaurinio molo bei gėrėtis nuo jo atsiveriančiais vaizdai.

„Po suplanuotų rekonstrukcijos darbų, kuriuos tikrai skubėjome užbaigti numatytu laiku, šiaurinis bangolaužis vėl atviras visuomenei. Iš arti pamatyti ir pajusti jūros jėgą, pamojuoti išplaukiančiam ar grįžtančiam laivui yra geriausia terapija siekiant geros nuotaikos. Tikiuosi, kad molai ir vėl bus išskirtinė uostamiesčio vieta, tarsi magnetas traukianti miestiečius ir svečius“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Vėliau visuomenei bus atvertas ir molas Smiltynėje, kur bus specialiai įrengtos dvi apžvalgos aikštelės.

Pagrindinė bangolaužių funkcija – saugoti uosto įplaukos kanalą nuo išorinių jūros veiksnių. Tačiau daugybę metų jie turi ir socialinę funkciją – bangolaužiais klaipėdiečiai bei miesto svečiai mėgsta pasivaikščioti, nuo jų stebėti bangų mūšą, palydėti išplaukiančius ar sutikti įplaukiančius laivus, pasigėrėti besileidžiančia saule.

„Visas gyvenimas čia – jūra, saulė, darbas. Žmonės labai džiaugiasi, kad gali ateiti ant molo, daug kas čia palydi ir sutinka laivus, jūrininkų šeimos čia eina. Tiems, kas gyvena Klaipėdoje, uostas, jūra yra gyvenimas. O dabar, kai viskas sutvarkyta, tai išvis gražu“, – kalbėjo ant molo sutikti klaipėdiečiai Ramutė ir Romas.

„Labai svarbu, kad sutvarkyta, juk visi čia važiuoja – tiek vietiniai, tiek nevietiniai. Gražumas ir saugumas yra gerai“, – vieni pirmųjų atnaujintu šiauriniu molu užsuko pasivaikščioti atvykę kauniečiai Tadas ir Milda.

Rekonstrukcijos metu buvo sustiprinami esami pietinis ir šiaurinis bangolaužiai, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės.

Uosto bangolaužius rekonstruoja konkursą laimėjęs Vokietijos bendrovės „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH & CO. KG“ ir Belgijos bendrovės „Herbosch – Kiere N.V.“ konsorciumas.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Klaipėdiečiai jau džiaugiasi atnaujintu molu” komentarų : 1

  1. plius minus parašė:

    Puikus objektas ne tik Klaipėdiečiams, bet ir įgalinantis mūsų Svečius stebėti bangų mūšą, palydėti išplaukiančius ar sutikti įplaukiančius laivus, pasigėrėti besileidžiančia saule.
    Gera žinia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Jubiliejinė Jūros šventė - su himnu ir fejerverku 

„Į jūrą visa Lietuva“ – kaip ir prieš 90 metų kitą savaitgalį kvies Jūros šventė. Jai šįkart sukurtas ir himnas, ...
2024-07-16
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Visuomenei pristatys žaliojo vandenilio gamybos projektinius pasiūlymus

Klaipėdos uostas tikisi jau po poros metų tapti pirmuoju Lietuvoje ir Baltijos šalyse gaminančiu ir tiekiančiu žaliąjį vandenilį laivams, viešajam ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Vandenilio projektas: Uosto direkcija bando paneigti gyventojų baimes 

Ketvirtadienio vakarą Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas vandenilio gamybai numatytoje vietoje – uosto laivyno bazėje – susitiko su beveik ...
2024-07-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This