P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdiečiai jau džiaugiasi atnaujintu molu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-31


Klaipėdiečius ir miesto svečius jau pirmadienį pasitinka atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje. Uosto įplauką nuo bangų saugantis bangolaužis atlieka ir kitą, socialinę, funkciją – tai gyventojų mėgiama pasivaikščiojimų vieta.

Uosto direkcijos nuotr.

Bangolaužių rekonstrukciją vykdantys rangovai atnaujino šiaurinio molo dangas bei sienutę, sutvarkė ten esančias komunikacijas. Kaip ir planuota, po laikinų ribojimų gyventojai jau gali pasivaikščioti ant šiaurinio molo bei gėrėtis nuo jo atsiveriančiais vaizdai.

„Po suplanuotų rekonstrukcijos darbų, kuriuos tikrai skubėjome užbaigti numatytu laiku, šiaurinis bangolaužis vėl atviras visuomenei. Iš arti pamatyti ir pajusti jūros jėgą, pamojuoti išplaukiančiam ar grįžtančiam laivui yra geriausia terapija siekiant geros nuotaikos. Tikiuosi, kad molai ir vėl bus išskirtinė uostamiesčio vieta, tarsi magnetas traukianti miestiečius ir svečius“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Vėliau visuomenei bus atvertas ir molas Smiltynėje, kur bus specialiai įrengtos dvi apžvalgos aikštelės.

Pagrindinė bangolaužių funkcija – saugoti uosto įplaukos kanalą nuo išorinių jūros veiksnių. Tačiau daugybę metų jie turi ir socialinę funkciją – bangolaužiais klaipėdiečiai bei miesto svečiai mėgsta pasivaikščioti, nuo jų stebėti bangų mūšą, palydėti išplaukiančius ar sutikti įplaukiančius laivus, pasigėrėti besileidžiančia saule.

„Visas gyvenimas čia – jūra, saulė, darbas. Žmonės labai džiaugiasi, kad gali ateiti ant molo, daug kas čia palydi ir sutinka laivus, jūrininkų šeimos čia eina. Tiems, kas gyvena Klaipėdoje, uostas, jūra yra gyvenimas. O dabar, kai viskas sutvarkyta, tai išvis gražu“, – kalbėjo ant molo sutikti klaipėdiečiai Ramutė ir Romas.

„Labai svarbu, kad sutvarkyta, juk visi čia važiuoja – tiek vietiniai, tiek nevietiniai. Gražumas ir saugumas yra gerai“, – vieni pirmųjų atnaujintu šiauriniu molu užsuko pasivaikščioti atvykę kauniečiai Tadas ir Milda.

Rekonstrukcijos metu buvo sustiprinami esami pietinis ir šiaurinis bangolaužiai, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės.

Uosto bangolaužius rekonstruoja konkursą laimėjęs Vokietijos bendrovės „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH & CO. KG“ ir Belgijos bendrovės „Herbosch – Kiere N.V.“ konsorciumas.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-10-31

  Vienas komentaras apie “Klaipėdiečiai jau džiaugiasi atnaujintu molu”

  1. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Puikus objektas ne tik Klaipėdiečiams, bet ir įgalinantis mūsų Svečius stebėti bangų mūšą, palydėti išplaukiančius ar sutikti įplaukiančius laivus, pasigėrėti besileidžiančia saule.
   Gera žinia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt