„Klaipėdos vanduo“ riebalus priims nemokamai

Verslas

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ skatindama  įmonių socialinę atsakomybę ragina skystas atliekas – aliejų ir riebalus, tvarkyti atsakingai. Nuo lapkričio 1 dienos iki kitų metų vasario 1 d.  visos į didžiausią Klaipėdos nuotekų valyklą atvežtos riebalų atliekos bus priimamos nemokamai. Šia akcija bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ragina įmones prisidėti prie tvaraus verslo ir žengti žingsnį draugiško aplinkai miesto kūrimo link.

„Netinkamas ir neleistinas riebalų tvarkymas, toks kaip šių atliekų nuleidimas į buitinių nuotekų tinklus, gali pridaryti žalos ne tik pačiai įmonei, bet ir visam miestui. Į centralizuotus tinklus išleisti riebalai, greitai šąla ir prilimpa prie vamzdynų sienelių, todėl tinklai kemšasi ir gali skleisti nemalonius kvapus. Mes kiekvienais metais profilaktiškai ir nuo užsikimšimų išplauname kone 150 kilometrų buitinių nuotekų tinklų. Kasmet mums tenka likviduoti apie 300 avarijų, o net ketvirtadalis jų kyla dėl riebalais užkimštų tinklų. Pavyzdžiui, per šių metų 9 mėnesius mūsų avarinės tarnybos 253 kartus vyko į pagalbą atkemšant tinklus, kone puse jų pietinėje miesto dalyje. Todėl tikimės, kad šia socialine akcija paskatinsime ir įmones, kurių veikloje susidaro riebalai, atsakingiau pažiūrėti į riebalų kaip atliekos tvarkymą“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ragina klientus, kurių veikloje susidaro riebalų atliekos, įsirengti riebalų gaudykles ir jas tinkamai prižiūrėti – reguliariai išvalant gaudyklių rezervuarus bei sutartyse  su bendrove deklaruoti išleidžiamų medžiagų koncentracijas.

„Įmonės, kurių veikloje susidaro riebalų atliekos, turi deklaruoti susidarančias koncentracijas ir įsirengti riebalų gaudykles. Tačiau vykdydami įmonių kontrolę dėl galimos taršos pastebime, kad dažnu atveju tai nėra daroma, o riebalai tiesiog keliauja į buitinių nuotekų tinklus. Nuo metų pradžios atlikome išleidžiamų nuotekų kokybės patikrinimus daugiau nei 350 Klaipėdos miesto ir rajono įmonių, kurių veikloje galimai susidaro riebalai, tačiau to nėra deklaravusios. 123 įmonėse rasta tarša riebalais. Visos šios įmonės paragintos sudaryti sutartis, įsirengti riebalų gaudykles ir deklaruoti taršą“, – tinkamai nuotekas tvarkyti ragina bendrovės „Klaipėdos vanduo“ Klientų aptarnavimo direktorė Dovilė Kozlovienė. 

Riebalų gaudyklės, kurias turi įsirengti įmonės, atskiria aliejus, taukus ir kitas riebalines medžiagas iš gamybinių nuotekų bei neleidžia šioms medžiagoms patekti į nuotekų tinklus bei juos užkimšti. Atskirti riebalai kaupiami gaudyklės rezervuare. Riebalus iš gaudyklių įmonės atiduoda skystų atliekų vežėjams, o šie pristato į Dumpių nuotekų valyklos riebalų priėmimo punktą. Vienos tonos riebalų priėmimas nuotekų valykloje kainuoja nuo 6,13 iki 18,38 eurų be PVM priklausomai nuo pH koncentracijos (pagal tai nustatomas skystos atliekos rūgštingumas ar šarmingumas).

„Įmonės pristatančios riebalus į Dumpių nuotekų valyklą prisideda ne tik prie tvaraus miesto kūrimo, socialinės atsakomybės, bet ir kartu prie žiedinės ekonomikos. Iš atvežtų riebalų nuotekų valykloje yra gaminamos biodujos. Pagamintą „žalią“ elektros energiją naudojame savo reikmėms Dumpių nuotekų valykloje. Skaičiuojame, kad apie 75 procentai reikalingos elektros sudaro „žalia“ energija, pagaminta iš biodujų“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ yra vieninteliai Lietuvoje galintys priimti didelius kiekius riebalų. Į Dumpių nuotekų valyklą kasdien iš maisto gamybos įmonių atvežama iki 10 tūkst. litrų riebalų.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Klaipėdiečiams ir rajono gyventojams atpigs vanduo

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) patvirtino naujas uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ kainas. Nauji, mažesni įkainiai Klaipėdos miesto ir ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This