P0

Kultūra

Spektaklio „Apie ką visa tai?“ premjeroje – nuo G. Grajausko eilių iki buities poezijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-03


Lapkričio 25 d., penktadienį, Kauno miesto kamerinis teatras drauge su Teatru P Klaipėdoje pristatys spektaklį „Apie ką visą tai?“. Dviejų jaunų teatro kūrėjų – Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos sukurtas poetinis vyksmas jungs Gintaro Grajausko ir kitų Lietuvos poetų eiles, bei savo asmenines istorijas, o ant scenos netrūks komiškų situacijų, satyros bei asmeniško ryšio su publika. 

Meilė G. Grajausko kūrybai

Poeto, dramaturgo ir prozininko G. Grajausko kūryba įkvepia savo savitu ir paprastu stiliumi, kuri spektaklio autorius įkvėpė dar prieš dešimtmetį, kuomet jie pradėjo rengti poezijos skaitymus. „Mane sužavėjo jo ironija ir kandumas. Žinoma ir ta buitis. Poetika to, ką darome buityje, ar valgome ar einame į parduotuvę, ar sutinkame žmones. Paprastas pasaulis iš kurio ir susideda gyvenimas“ , – mintimis apie G. Grajausko kūrybą dalinasi Balys Ivanauskas. 

Spektaklyje „Apie ką visa tai?“ mozaikos principu sudėlioti bus ne tik G. Grajausko, bet ir kitų autorių – E. Sriogaitės, A. Žagrakalytės, D. Čepauskaitės ir I. Valantinaitės eilėraščiai bei gyvos muzikos ir šokio intarpai. 

Buities poezija

Kūrėjai laužo stereotipinį poezijos vakaro įvaizdį. Penki aktoriai – Emilija Jaujininkaitė, Eglė Špokaitė-Dapšienė, Justina Nemanytė bei patys spektaklio autoriai – A. Dubaka ir B. Ivanauskas kvies patirti intymesnį santykį su poezija, kuomet eilėraščiai persipins su asmeninėmis istorijomis. 

Anot kūrėjų, spektaklis „Apie ką visa tai?“ pasakos apie žmones, bėgantį laiką, mirtį ir prasilenkimus laike. Eilėraščiai spektaklyje virsta asmeninėmis aktorių istorijomis, žvilgsniais į gyvenimo fragmentus ir pustonius: kasdienišką buitį, švelnią vienatvę, kandumą, trapumą, chaotišką šamaniškumą, vaikiškumą ir filosofišką kontempliaciją.

Tai jau nebe pirmas poetinis vyksmas, kurį kuria B. Ivanauskas drauge su A. Dubaka. Pasirinktas raiškos būdas papildo poeziją ir suteikia jai dar vieną prasminį sluoksnį. „Poezija tave pakelia į kitokią, šiek tiek nežemišką dvasios būseną. Tačiau, būti visą laiką toje būsenoje nėra labai natūralu, tad galiausiai reikia grįžti atgal į buitį. Su istorijomis ir buitimi mes bandome viską įžeminti taip, kad poezija taip ir neatsiskirtų nuo buities. Norime, kad žmogus atrastų jog jo buityje irgi yra daug poezijos“ , – teigia A. Dubaka.  

Spektaklis vyks lapkričio 25 d., penktadienį, Klaipėdos dramos teatre.

Kultūros straipsnių vidus

Daugiau informacijos: https://www.kamerinisteatras.lt/Spektaklis/repertuaras/APIE-KA-VISA-TAI/


  2022-11-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt