P0

Konsultacijos

LAT: dėl užsikimšusio vamzdžio ir aplieto buto kiti gyventojai nekalti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-04


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjo bylą, kurioje daugiabučio namo buto savininkė (ieškovė) pareiškė reikalavimą bendrijai ir kitiems šio namo butų savininkams atlyginti jos butui padarytą žalą, kuri kilo, kai užsikimšus bendram nuotekų vamzdžiui, butas buvo užlietas ir buvo sugadintas jame esantis turtas.

Išnagrinėję bylą pirmosios bei apeliacinės instancijos teismai ieškinį atmetė, be kita ko, nurodydami, kad ieškovė neįrodė, jog bendro nuotekų vamzdžio avariją nulėmė neteisėti bendraturčių veiksmai ar jų neveikimas.

Pateiktame kasaciniame skunde ieškovė kėlė klausimą, ar teismai pagrįstai konstatavo jos pareigą įrodyti visas atsakovų civilinės atsakomybės sąlygas ir nepripažino jos, kaip žalą patyrusio asmens, teisės reikšti reikalavimą bendrijai ir bendrojo naudojimo objektų bendraturčiams.

Kasacinis teismas pažymėjo, kad nėra teisinio pagrindo daugiabučio namo butų savininkų tarpusavio atsakomybei, kai žala padaryta dėl visiems butų savininkams priklausančio bendrojo naudojimo objekto netinkamos priežiūros ar naudojimo, taikyti griežtosios atsakomybės taisykles.

„Nagrinėjamu atveju žala ieškovės butui padaryta ne dėl bendrąja daline nuosavybės teise valdomo daikto sugriuvimo ar jo trūkumų, o dėl užsikimšusio vamzdžio, be to, ji padaryta ne trečiajam asmeniui, o vienam iš bendraturčių asmeninės nuosavybės teise priklausančiai turto daliai”- rašoma LAT pranešime.

LAT, išnagrinėjęs bylą, paliko galioti apeliacinės instancijos teismo sprendimą. Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


  2022-11-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt