P0

Sportas

Auksinės okinaviečių pergalės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-07


Lapkričio 4 dieną Bulgarijoje, Sofijoje, vykusiame U-16, U-18 ir U-20 amžiaus kategorijų Europos kiokušin karatė čempionate dalyvavo sportininkai iš 22 Europos šalių. Pirmą kartą Lietuvai ir Klaipėdos sporto klubui „Okinava“ Europos čempionate atstovavo gausi komanda, kurią sudarė Tautvydas Rutė, Nikas Kvasys, Arsenij Djakov, Paulius Zibalis, Enrikas Puceta, Matas Sasnauskas ir Gustas Razma (auklėtinių trenerė Diana Mačiūtė).

Pirmąjį auksą U-16 amžiaus grupėje komandinėje kata rungtyje iškovojo N. Kvasys, T. Rutė ir A. Djakov. Nugalėję dvi komandas iš Lenkijos ir Ukrainos, jie tapo užtikrintais Europos komandinės kata rungties čempionais.

Asmeninėse kata rungtyse „Okinavos“ sportininkai pelnė dar 2 aukso ir 1 sidabro apdovanojimą. U-20 amžiaus grupėje nugalėjęs praėjusių metų Europos čempioną bei įveikęs varžovus iš Rumunijos ir Bulgarijos, M. Sasnauskas tapo užtikrintu Europos čempionu. U-16 amžiaus grupėje po įnirtingų 3 kovų finalinėje kovoje susitiko du „Okinavos” sporto klubo auklėtiniai. 4:1 teisėjų sprendimu Europos čempionu tapo N. Kvasys, o Europos vicečempionu – T. Rutė.

Trečiojoje kumite (kovos) rungtyje – nepakartojamas N. Kvasio pasirodymas. Dvejose atrankinėse kovose rezultatu 5:0 Nikas užtikrintai nugalėjo varžovus iš Kroatijos ir Bulgarijos. Pusfinalio kovoje jis nukautavo varžovą iš Ukrainos, o finalinėje kovoje nugalėjo praėjusių metų Europos čempioną iš Gruzijos. Finalinė kova buvo įspūdinga – Nikas pelnė tašką už smūgį iš kojos į galvą ir vienbalsiu teisėjų sprendimu 5:0 tapo Europos čempionu.

Tai pirmas kartas karatė kiokušin istorijoje, kai Europos jaunučių čempionate vienas sportininkas iškovojo net 3 aukso medalius iš 3 skirtingų rungčių.

N. Kvasys per vieną dieną tapo 3 kartus Europos čempionu (komandinėje kata, asmeninėje kata, kumite rungtyse), jis 2022 metais nominuotas tarp TOP100 geriausiųjų jaunųjų sporto žvaigždžių.

E. Puceta asmeninėje kata rungtyje dvejose atrankinėse kovose nugalėjo varžovus iš Ukrainos ir Graikijos, tačiau ketvirtfinalio kovoje teisėjų sprendimu 2:3 pralaimėjo varžovui iš Bulgarijos.

G. Razma pirmą kartą dalyvavo U-20 amžiaus kategorijos asmeninėje kata rungtyje. Aštuntfinalio kovoje rezultatu 4:1 Gustas nugalėjo varžovą iš Bulgarijos. Ketvirtfinalio kova buvo apylygė, tačiau teisėjų sprendimu nedideliu taškų skirtumu 2:3 pergalė atiteko varžovui iš Vengrijos.

Pirmą kartą Europos čempionate kumite rungtyje debiutavo P. Zibalis, T. Rutė ir A. Djakov. Paulius jau pirmoje kovoje susitiko varžovu iš Rumunijos. Deja, po praleisto taško, Paulius pralaimėjo kovą varžovui, kuris tapo šios kategorijos Europos čempionu.

Tautvydas pirmoje kovoje nugalėjo varžovą iš Vengrijos. Antra Tautvydo kova buvo apylygė, tačiau teisėjų sprendimu teko nusileisti varžovui iš Ukrainos. Arsenij jau pirmos kovos metu turėjo pratęsimą ir laimėjo prieš varžovą iš Lenkijos. Antra kova taip pat buvo apylygė, tad vėl laukė kovos pratęsimas, po kurio pergalę teko atiduoti varžovui iš Ukrainos.

Europos čempionate teisėjavo sporto klubo „Okinava” mokytoja Kristina Basova. Tai buvo pirmas kartas, kai ji teisėjavo tokio aukšto lygio varžybose. Kartu su komanda į Europos čempionatą vyko ir nuolat ją palaikė klubo mokytoja Rima Lisinskaitė bei Jūra ir Mindaugas Kvasiai.

Auklėtinių ir Lietuvos rinktinės trenerė D. Mačiūtė neslėpė džiaugsmo savo auklėtinių aukštais rezultatais, kurie pasiekti mokinių ir mokytojos nuoseklaus, ilgo ir sunkaus darbo dėka.


  2022-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt