P0

Verslas

Klaipėdoje parduota 17 proc. mažiau butų: prognozuoja kainų mažėjimą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-07


Objektyvios ekonominės ir geopolitinės priežastys lemia, kad nekilnojamojo turto (NT) sandorių kiekis Lietuvoje šiemet yra mažesnis nei pernai. Vis dėlto, šių metų rezultatai yra labai artimi tiems, kurie buvo fiksuoti dar iki pandemijos, t.y. 2019 metais, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką stebintys Registrų centro analitikai.

Šiais metais Lietuvoje iš viso įregistruota beveik 110 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių – 18 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-spalį (134,3 tūkst.). Vien tik šių metų spalį įregistruota 11,2 tūkst. NT sandorių, arba 20 proc. mažiau nei 2021 metų spalį (14,1 tūkst.), tačiau 3 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį (10,9 tūkst.).

Šiemet visoje šalyje įregistruota 29,1 tūkst. butų pardavimų – 11 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-spalį (29,3 tūkst.), o vien tik per šių metų spalio mėnesį – 3 tūkst., arba 13 proc. mažiau nei 2021 metų spalį, bet 2 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.

Klaipėdoje fiksuotas 17 proc. butų sandorių skaičiaus sumažėjimas – iš viso uostamiestyje įregistruota 2,5 tūkst. butų sandorių.

Šiemet visoje Lietuvoje taip pat įregistruota 11,3 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 16 proc. mažiau nei 2021 metų atitinkamą laikotarpį (13,4 tūkst.). Vien tik per šių metų spalį įregistruota beveik 1,2 tūkst. gyvenamųjų namų pardavimų, arba 13 proc. mažiau nei praeitų metų spalį, tačiau beveik tiek pat kaip ir šių metų rugsėjį.

Visoje šalyje taip pat įregistruota 52,9 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 22 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-spalį (67,7tūkst.), o vien tik per spalio mėnesį – 5,3 tūkst., arba 23 proc. mažiau nei praeitų metų spalį, bet 3 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.

Tuo metu NT brokeriai artimiausią pusmetį tikisi iki 10 proc. kainų kritimo.

59 proc. apklausoje dalyvavusių NT brokerių mano, kad per artimiausią pusmetį būsto kainos Lietuvoje sumažės iki 10 proc., o manančių, kad kainos kils, nebuvo nei vieno.

Paprašyti įvertinti NT pirkėjų ir pardavėjų aktyvumą rinkoje, brokeriai situacijos labai tamsiomis spalvomis nepiešia ir dauguma atsakiusiųjų aktyvumą vertina kaip vidutinišką, nors pastebi, jog pirkėjai šiuo metu yra mažiau aktyvūs už pardavėjus.


  2022-11-07

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje parduota 17 proc. mažiau butų: prognozuoja kainų mažėjimą”

  1. AvatarNT antibrokeris (IP: 212.59.13.101)

   Kad tie patys NT brokeriai ir išpūtė tas kainas. Akredituoti, licenzijuoti ir visiškus kainų nesusipratimus organizuojantys. Visi pardavėjai perskambinti, pasirašytos sutartys su NT brokeriais, o jie jau savo kainų magija nustatinėja absurdiškas kvadratūros kainas…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt