P0

Politika, Svarbu

Neįrengusi vyrų paplūdimio žemyne, uostamiesčio valdžia juos diskriminavo (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-07


Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė, skirstydama paplūdimius vasarą, diskriminavo vyrus. Vyrai, norėję poilsiauti tik jiems skirtame paplūdimyje, turėjo mokėti už kelionę, o moterys į savąjį galėjo patekti ir nemokamai.  

Moterų paplūdimiai įrengti ir Smiltynėje, ir Melnragės–Girulių teritorijoje. Palmiros Mart nuotr.

Tyrimą kontrolierė pradėjo rugsėjį, gavusi gyventojo skundą. Pareiškėjas atkreipė dėmesį, kad Klaipėdoje moterų ir vyrų paplūdimiai yra išdėstyti netinkamai.

Moterų paplūdimiai įrengti ir Smiltynėje, ir Melnragės–Girulių teritorijoje. Kadangi pastaroji – žemyninėje miesto dalyje, į ją galima patekti pėstute, dviračiu, viešuoju ar privačiu transportu. Vyrų paplūdimiai išdėstyti tik Smiltynėje (Kuršių nerijos dalyje), taigi, į juos nuvykti galima tik mokamu keltu.

Teigiama, jog vyrai, norėdami poilsiauti tik jiems skirtame paplūdimyje, patyrė daugiau kliūčių nei moterys. Jie privalėjo mokėti už keltą, o į paplūdimius Melnragės–Girulių pakrantės ruože galima patekti ir nemokamai.

Savivaldybės atstovai teigė, kad Melnragės–Girulių pakrantės srityje neįrengė tik vyrams skirto paplūdimio, nes neįžvelgė tokio poreikio.

Paplūdimių ribos vasaros sezonui nustatinėjamos kasmet. Kiekis ir dydžiai nustatomi atsižvelgiant į ankstesnių metų patirtį ir tai, kaip intensyviai paplūdimai yra lankomi. Savivaldybės duomenimis, moterys tik joms skirtuose paplūdimiuose lankosi daug dažniau nei vyrai savuosiuose. Melnragės–Girulių teritorijoje privalu įrengti daug skirtingų zonų – moterims, nudistams bei žmonėms su negalia skirtus ruožus, aktyvaus, pasyvaus poilsio dalis ir pan. Vadovaujantis racionalumo principu, nutarta vyrų paplūdimius įrengti tik Smiltynėje.

Lygių galimybių kontrolierė pabrėžia, kad planuojant paplūdimių išsidėstymą, nėra būtina įrengti vienodo kiekio bei dydžio moterims ir vyrams skirų paplūdimių.

„Vis tik privalu atsižvelgti į skirtingų grupių poreikius. Vyrai, nors statistiškai pagal lytį išskirtuose paplūdimiuose lankosi rečiau, už patekimą prie jūros neturėtų mokėti daugiau nei moterys. Viena priežasčių, kodėl Smiltynės vyrų paplūdimiuose lankytojų mažai, gali būti ir tai, kad į juos patekti yra sudėtingiau“, – pranešime cituojama B. Sabatauskaitė.

Ji kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją siūlydama kitąmet paplūdimius planuoti proporcingiau, t.y. užtikrinant, jog vyrai į sau skirtus paplūdimius galėtų patekti taip pat lengvai kaip ir moterys.

INFORMACIJA

Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas numato, kad savivaldybių dokumentuose abi lytis turi būti traktuojamos vienodai. Įstatymas taip pat įpareigoja paslaugas teikti nediskriminuojant asmenų dėl jų lyties. Tiesa, yra išimtis. Paslaugų teikimą tik ar visų pirma vienos lyties asmenims pateisina teisėtas tikslas, o to tikslo siekiama tinkamomis ir būtinomis priemonėmis.


  2022-11-07

  3 komentarai “Neįrengusi vyrų paplūdimio žemyne, uostamiesčio valdžia juos diskriminavo”

  1. AvatarR.S. (IP: 88.119.39.225)

   Na ir kas? Kas bus tai mūsų valdžiai už tokį nusižengimą? NIEKO. Valdžia bus susidiskriminavusi:D) Ir aš nematau tame svarbos. Greičiau jau stebina ta lengvai nenormali Lygių teisių tarnyba – tai jiems sijonai moksleiviams reikalingi, tai dabar vėl..Nei vienas vyras viešai neprotestavo prieš tokią ,,neteisybę”, nei vienas viešai neišsakė poreikio tokiai atskirai nuogalių zonai..Na gal tik galimai netokios pakraipos žmogams reikia šviežių medžioklės plotų..:D)

   • Avatarrs'ui (IP: 78.56.19.8)

    Valdžia- mūsų atspindys. Kokie mes- tokia ir valdžia. Lengviausia kaltinti valdžią, o savęs niekada nepastebėti…

   • AvatarR.S. (IP: 88.119.39.225)

    Aš panašiai ir kalbu. Kad šiuo atveju kimbama prie valdžios tik kad kibti. Ir dar kas kimba – jau juokingai atrodanti tarnyba aiškiai užsiimanti ne tuo kuo iš tikrųjų turėtų užsiimti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt