P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

„Kuršio“ įgula apdovanota medaliais „Už tarptautines operacijas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-08


Antradienį Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje įvyko priešmininio laivo „Kuršis“ (M54), dalyvavusio NATO jūrinių pajėgų taktinės laivų grupės 441.03 aktyvioje veikloje, įgulos sutikimo ir apdovanojimo krašto apsaugos sistemos medaliais „Už tarptautines operacijas“ ceremonija.

Apdovanojimus įteikęs Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys sveikino sėkmingai įvykdžius iškeltas užduotis ir pasiekus nusibrėžtus tikslus.

„Šiandieninėje geopolitinėje situacijoje jūs, laivo „Kuršis“ įgula, atlikote labai svarbią užduotį. Misijos metu jūroje vykdydami sprogmenų paieškos operacijas ne tik patys stiprėjote, bet ir užtikrinot saugumo situaciją tiek Baltijos jūroje, tiek kituose Šiaurės Europos vandenyse. Jūsų triūso dėka Lietuvos valstybė ir Lietuvos kariuomenė užsitikrino patikimos sąjungininkės vardą“, – pranešime cituojamas kariuomenės vadas.

Tomo Donausko nuotr

Priešmininis laivas „Kuršis“, vadovaujamas kpt. ltn. Vytauto Drejerio, su 46 nuolatiniais įgulos nariais ir priskirtais Povandeninių veiksmų komandos nariais, nuo liepos yra NATO taktinės laivų grupės 441.03 dalis. Tris mėnesius jis kartu su kitais grupės laivais „Mosel“ (Vokietija), „Kingston“, „Summerside“ (Kanada) bei „Hurworth“ (J. Karalystė) dalyvavo aktyviuose veiksmuose Baltijos ir Šiaurės jūrose, Atlanto vandenyne.

Istorinių sprogmenų paieškos ir naikinimo operacijos metu prie Prancūzijos krantų „Kuršis“ rado bei sunaikino 3 istorines minas, Portugalijoje – su taktine grupe pirmą kartą dalyvavo pratybose „Dynamic Messenger“ bei „Repmus“, kur buvo testuojamas autonominių robotų suderinamumas su laivu ir išbandoma naujausia NATO programinė įranga.

Prie Didžiosios Britanijos krantų dalyvauta tarptautinėse pratybose „Joint Warrior“, kuriose tobulinti priešmininių laivų grupės bendri veiksmai taktiškai sąveikaujant su NATO sąjungininkų didžiaisiais koviniais laivais.

INFORMACIJA

NATO nuolatinės parengties išminavimo laivų grupė, šiemet pervadinta į NATO taktinę grupę 441.03, buvo įkurta 1973 metais, siekiant Europoje turėti nuolat pasirengusias jūrines priešminines pajėgas, gebančias veikti nedelsiant. Per visą veiklos istoriją karinės operacijos tikslais grupės laivai aktyvuoti tik du kartus – 1999 metais buvo pasiųsti į Adrijos jūrą vykdyti išminavimo operacijos „Allied Harvest“ ir suintensyvėjus Rusijos Federacijos agresijai prieš Ukrainą. NATO jūrinių pajėgų vadovybės vadovaujama laivų grupė yra pasirengusi vykdyti išminavimo jūroje operacijas bei teikti pagalbą sąjungininkams žvalgant kritinę infrastruktūrą.


  2022-11-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt