„Kuršio“ įgula apdovanota medaliais „Už tarptautines operacijas“

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-11-08

Antradienį Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje įvyko priešmininio laivo „Kuršis“ (M54), dalyvavusio NATO jūrinių pajėgų taktinės laivų grupės 441.03 aktyvioje veikloje, įgulos sutikimo ir apdovanojimo krašto apsaugos sistemos medaliais „Už tarptautines operacijas“ ceremonija.

Apdovanojimus įteikęs Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys sveikino sėkmingai įvykdžius iškeltas užduotis ir pasiekus nusibrėžtus tikslus.

„Šiandieninėje geopolitinėje situacijoje jūs, laivo „Kuršis“ įgula, atlikote labai svarbią užduotį. Misijos metu jūroje vykdydami sprogmenų paieškos operacijas ne tik patys stiprėjote, bet ir užtikrinot saugumo situaciją tiek Baltijos jūroje, tiek kituose Šiaurės Europos vandenyse. Jūsų triūso dėka Lietuvos valstybė ir Lietuvos kariuomenė užsitikrino patikimos sąjungininkės vardą“, – pranešime cituojamas kariuomenės vadas.

Tomo Donausko nuotr

Priešmininis laivas „Kuršis“, vadovaujamas kpt. ltn. Vytauto Drejerio, su 46 nuolatiniais įgulos nariais ir priskirtais Povandeninių veiksmų komandos nariais, nuo liepos yra NATO taktinės laivų grupės 441.03 dalis. Tris mėnesius jis kartu su kitais grupės laivais „Mosel“ (Vokietija), „Kingston“, „Summerside“ (Kanada) bei „Hurworth“ (J. Karalystė) dalyvavo aktyviuose veiksmuose Baltijos ir Šiaurės jūrose, Atlanto vandenyne.

Istorinių sprogmenų paieškos ir naikinimo operacijos metu prie Prancūzijos krantų „Kuršis“ rado bei sunaikino 3 istorines minas, Portugalijoje – su taktine grupe pirmą kartą dalyvavo pratybose „Dynamic Messenger“ bei „Repmus“, kur buvo testuojamas autonominių robotų suderinamumas su laivu ir išbandoma naujausia NATO programinė įranga.

Prie Didžiosios Britanijos krantų dalyvauta tarptautinėse pratybose „Joint Warrior“, kuriose tobulinti priešmininių laivų grupės bendri veiksmai taktiškai sąveikaujant su NATO sąjungininkų didžiaisiais koviniais laivais.

INFORMACIJA

NATO nuolatinės parengties išminavimo laivų grupė, šiemet pervadinta į NATO taktinę grupę 441.03, buvo įkurta 1973 metais, siekiant Europoje turėti nuolat pasirengusias jūrines priešminines pajėgas, gebančias veikti nedelsiant. Per visą veiklos istoriją karinės operacijos tikslais grupės laivai aktyvuoti tik du kartus – 1999 metais buvo pasiųsti į Adrijos jūrą vykdyti išminavimo operacijos „Allied Harvest“ ir suintensyvėjus Rusijos Federacijos agresijai prieš Ukrainą. NATO jūrinių pajėgų vadovybės vadovaujama laivų grupė yra pasirengusi vykdyti išminavimo jūroje operacijas bei teikti pagalbą sąjungininkams žvalgant kritinę infrastruktūrą.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Kodėl Baltijos jūros vanduo ne toks kaip Graikijos ar Italijos paplūdimiuose?

Ar kada nors pasvajojote, kad, atvykę į Baltijos pajūrį, galėsite džiaugtis turkio spalvos skaidria ir šilta jūra? Neabejoju, kad taip. ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - lietuviški ir berlynietiški prieskoniai

Birželio 28 d. Klaipėdos teatro aikštėje Domas Aleksa & Nnaji kvies leistis į muzikinę kelionę  su berlynietišku prieskoniu. Paskutinis Domo ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This