P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Byla dėl galimo smurto prieš buvusią žurnalistę – už uždarų durų

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-09


Plungės apylinkės Palangos teismo rūmai trečiadienį atvertė baudžiamąją bylą, kurioje iki šiol neteista 52-iejų palangiškė Gintarė Albrechtienė kaltinama tuo, kad smurtaudama sukėlė fizinį skausmą arba nežymiai sužalojo buvusią žurnalistę, klaipėdietę Rasą Pangonienę.

Byla pasiekė teismą po to, kai slaugytoja dirbusi R. Pangonienė parašė pareiškimą, jog G. Albrechtienė smurtavo prieš ją namuose, kur moteris prižiūrėdavo pastarosios anytą.

Rasa Pangonienė (kairėje) ir Gintarė Albrechtienė trečiadienį susitiko teisme. Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiau šios bylos aplinkybių visuomenei nebus prieinama, nes bylą nagrinėjanti teisėja Daina Dyburienė nusprendė patenkinti G. Albrechtienės advokatės Vitos Litinskienės prašymą rengti uždarus teismo posėdžius. Anot advokatės, byla yra susijusi su šeimyniniais santykiais, senų tėvų ligomis, santykiais su R. Pangoniene.

Tokiam prašymui pritarė ir kaltinimą palaikantis prokuroras Raimundas Galdikas. Anot jo, rengiant viešus posėdžius „galimai gali būti paviešinti duomenys apie privatų gyvenimą”.

„Norėčiau, kad būtų vieša, nebus čia kalbama apie sveikatą. Labai norėčiau viešumo, nes nuo pat smurto dienos jaučiau, kad finalas bus kiek kitoks”, – sakė R. Pangonienė.

Visgi teisėjai nukentėjusiosios ir jos advokato Lino Kiaurakio argumentai, kad nebus kalbama apie kokius nors intymius dalykus ar nepilnamečius bei nėra teisinio pagrindo rengti uždarus posėdžius, pasirodė ne tokie įtikinami.

„Teismas tenkins gynybos prašymą, kadangi yra duomenų apie vieno iš asmens sveikatos būklę, nukentėjusios sužalojimus. Yra ir šeimos tarpusavio santykiai, susiję su finansiniais, ekonominiais klausimais”, – motyvavo teisėja.

Tam, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, teismas gali paskirti viešuosius darbus arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.


  2022-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt