P0

Konsultacijos

Kaip didės pensijos?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-09


Didžiausią „Sodros“ išlaidų dalį kitąmet sudarys išlaidos socialinio draudimo pensijoms, nes jos bus ženkliai indeksuojamos. Pensijų mokėjimui numatyta skirti beveik 5 mlrd. eurų.

„Išlaikome tvarų ir nuoseklų pensijų didinimą, o teigiamą einamųjų metų Sodros biudžeto perteklių nukreipiame spartesniam individualios dalies didinimui. Jau nuo šiemet individualioji pensijos dalis indeksuojama papildomai. Taip siekiame palaikyti žmones, kurie, būdami darbo rinkoje, sumoka didesnes socialinio draudimo įmokų sumas. Kitaip tariant, tiems, kurie mokėjo didesnes įmokas ar jas mokėjo ilgiau, ir pensijos augs sparčiau“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 
 
Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, kitąmet didės iki 575 eurų nuo 510 eurų 2022 m., t. y. 65 eurais arba 12,7 proc. Bendroji pensijos dalis didės apie 9 proc., o individualioji – beveik 15 proc.
 
Kaip ir šiemet, taip ir 2023 m., pensijas planuojama indeksuoti didinant bazinę pensiją (9,02 proc.) ir apskaitos vieneto vertę, kuri lemia individualios pensijos dalies dydį (9,02 proc. + papildomai 5,8 proc.). 
 
Šiemet iš viso nuo sausio mėnesio individualioji pensijos dalis didėjo 12,71 proc., bendroji dalis – 8,47 proc., o nuo birželio mėnesio socialinio draudimo pensijos (abi dalys) didėjo dar 5 proc. 
 
„Nuosekliai einame prie tikslo stiprinti įmokų ir išmokų ryšį, pamažu pereinant nuo dabartinio santykio 60/40 iki 50/50, ką planuojama pasiekti iki 2030 m. Tikimasi, kad 2023 metais šis santykis sudarys 56/44. Taigi, žmogus, kuris turi įgijęs didesnį nei būtinąjį stažą, gaus proporcingai didesnę bendrąją pensijos dalį, o tas, kuris moka didesnes įmokas, – gaus didesnę pensijos individualiąją dalį“, – sako ministrė M. Navickienė. 
 
Bendroji pensijos dalis yra universali ir užtikrina bazines pajamas visiems gavėjams, o individualioji dalis, atspindinti asmens sumokėtas įmokas, įgyja didesnę reikšmę, stiprinamas įmokų ir išmokų ryšys.
 
Socialinio draudimo pensijas gauna 610 tūkst. senatvės pensijos amžių sukakusių asmenų ir 151 tūkst. žmonių su negalia. 


  2022-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt