P0

Kultūra

Mokslinėje konferencijoje – apie Ievos Simonaitytės kūrybos naratyvus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-10


Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, minėdama Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines, lapkričio 17-18 d. kartu su partneriais organizuoja mokslinę konferenciją „Ievos Simonaitytės kūrybos naratyvai etnologiniu ir socialiniu aspektu“. 

Konferencijos metu Lietuvos mokslininkai, literatūrologai, muziejininkai, bibliotekininkai pateiks savo naujausius tyrinėjimus bei naratyvus atskleidžiančius rašytojos kūrybą ir asmenybę etnologiniais ir socialiniais aspektais, bus reflektuojama į rašytojos kūrybos aktualumą šiandien. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas Ievos Simonaitytės palikimui bei šaltiniotyrai.

Lapkričio 17 d., ketvirtadienis, skirta pranešimų plenarinei sesijai, kuri vyks Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje. Pirmos mokslinės konferencijos dieną bibliotekos Ievos kiemelyje bus pristatyta pamirštų Ievos Simonaitytės vartotų žodžių alėja, o pirmosios dienos programą vainikuos kultūrinė programa skirta Ievos Simonaitytės atminimui „Mylėjau” su aktore, literatūrinės Ievos Simonaitytės premijos laureate Virginija Kochanskyte.

Lapkričio 18 d., penktadienį, mokslinės konferencijos pranešimų plenarinė ir patyriminė sesijos persikelia ir tęsiamos Gargždų krašto muziejaus filiale, Ievos Simonaitytės memorialiniame muziejuje. Dalyviai bus pakviesti ne tik keliauti Ievos Simonaitytės takais taip prisimenant ir įprasminant jos palikimą, bet ir pamatyti eksponuojamą projekto „Pa/pri/išjausk Ievą Simonaitytę“ dailininkų plenero darbų parodą, kurią rengia Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka.

Renginys lapkričio 17 d. 10 val. bus transliuojamas ir tiesioginės transliacijos metu per bibliotekos socialinio tinklo Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/simonaitytesbiblioteka


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-11-10

  Vienas komentaras apie “Mokslinėje konferencijoje – apie Ievos Simonaitytės kūrybos naratyvus”

  1. AvatarDramos teatras vis tiek aklas (IP: 81.7.91.14)

   Gėda Klaipėdos dramos teatrui, nesugebančiam pastatyti nė vieno I. Simonaitytės kūrinio. Jaunimas nebeskaito – galėtų bent su klase atėję pasižiūrėti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt